Як зшити ковдру з вовни. зшити своїми руками ковдра з вовни.

Вовняна стьобана ковдру - це красива і тепла річ. Шерсть має високу гігроскопічністю, тому ковдру залишається на дотик сухим, навіть якщо вбере багато вологи. До того ж висихає шерсть дуже швидко. Чому б ні порадувати себе або близьких подарунком у вигляді теплого натурального ковдри? Зовсім необов'язково шукати такий подарунок в магазинах, адже це ковдру нескладно виготовити самому.
Вам знадобиться
  • - натуральна чесана вовна (овеча, верблюжа) - 1-1,2 кг на односпальне ковдру;
  • - тонка матерія на внутрішній чохол;
  • - красива легка тканина на верхній чохол;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Терміново прополощіть шерсть. Підготуйте мильний розчин: трохи прального порошку розчиніть в досить гарячій воді (50-60 ° C). Опустіть шерсть в мильну воду і залиште її мокнути на кілька годин. Не тріть і не викручуйте волокна, інакше вони звалятися, і розчесати їх буде неможливо. Після прання шерсть потрібно добре прополоскати. Для цього розкладіть шарами волокна на сито і промивайте гарячою водою доти, поки що стікає вода не стане прозорою.
2
Висушіть і розчешіть шерсть. Після того як вода стече, акуратно розкладіть шерсть на просушку. Взимку можна сушити на батареях, а влітку на відкритому повітрі. Як тільки шерсть висохне, її потрібно розчесати. Акуратно пальцями розправляйте і витягайте волокна, надаючи їм пишність. Все сміття (колючки, гілочки) видаляйте.
3
Підготуйте основу для ковдри. В якості внутрішнього чохла добре підійде тонка м'яка тканина (батист або истонченная простирадло). Викроїте два прямокутних шматка тканини за розміром майбутнього ковдри. Це будуть верхня і нижня частини ковдри. Візьміть одну деталь і крейдою або олівцем розмітьте паралельні лінії через 10-15 см. Це лінії для простегивания.
4
Розстелите один розрізаний прямокутник тканини на рівній поверхні (на столі або підлозі). Розкладіть шерсть на матерії таким чином, щоб не було порожніх проміжків, а волокна трохи виходили за краї тканини. Покладіть наверх другий прямокутник тканини і зшийте ковдру по периметру, відступивши від краю приблизно 5-7 см.
5
Простьобаний ковдру (краще вручну). Акуратно намагаючись не зміщувати волокна вовни, настьогайте ковдру по лініях. Це потрібно зробити для того, щоб шерсть не зсувалася всередині ковдри і не звалювалася в одну сторону. Виконайте крайові шви, заправляючи всі виступаючі волокна вовни. Краю ковдри вийдуть пишними (толстенькими).
6
Підготуйте верхній чохол для ковдри. Виберіть підходящу за забарвленням і якістю тканину. Добре якщо вона буде не надто важка. Викроїте і зшийте чохол. В нього заправте підготовлене ковдру і застрочити. На машинці можете простьобаний готове ковдру . Однак якщо цього не робити, то у вас завжди буде можливість зняти чохол для прання або заміни.
Зверніть увагу
Чим краще ви прочешет і розпушити вовну, тим товщі буде ковдру.
Корисна порада
Ковдра для малюка можна зробити понаряднее, якщо в кант верхнього чохла вставити мереживо.