Як відновити пошкоджений DVD. запис пошкоджених відео dvd.

DVD-диск - дуже популярний носій інформації. На нього можна записувати музику, фільми, використовувати як флеш-накопичувача і зберігати на ньому різні типи файлів. Але крім всіх плюсів дані носії інформації мають деякі недоліки: з часом вони затираються і дряпаються, навіть якщо користуватися ними акуратно. Але, на щастя, пошкоджені диски можна відновити, хоча нерідко з частковою втратою інформації.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - пошкоджений DVD-диск;
  • - програма SuperCopy.
Інструкція
1
Основним критерієм вдалого відновлення інформації з DVD-диска є ступінь пошкодження даного носія інформації. Якщо на ньому лише кілька подряпин, швидше за все, ступінь втрати інформації буде практично нульова. Але якщо диск сильно затертий або подряпаний, втрата даних може бути істотною.
2
Для відновлення інформації з диска вам потрібна програма SuperCopy. Ця програмка некомерційна, скачати можна безкоштовно. Місця вона займає небагато - менше одного мегабайта і не вимагає установки. Також вам потрібно чистий диск, щоб перезаписати на нього відновлену інформацію.
3
Вставте пошкоджений диск в оптичний привід комп'ютера. Запустіть програму SuperCopy. Далі у вікні програми виберіть «Файл». У виниклому меню виберіть рядок «Вибрати файл для копіювання». З'явиться вікно пошуку. Вкажіть шлях до оптичного приводу, де знаходиться пошкоджений диск. Потім виберіть файли, які потрібно відновити. Далі натисніть «Відкрити». Після того як файли будуть обрані, знову у вікні програми виберіть «Файл», але в цей раз клікніть по «Вибрати файл для збереження» і вкажіть папку, в яку слід зберігати відновлені файли.
4
Тепер в основному меню програми виберіть «Настройки». Під рядком «Напрямок читання» знаходиться стрілочка. Клацніть по ній лівою кнопкою мишки, а в меню клацніть по «Читати спочатку вперед, потім назад». Такий спосіб читання диска відновлює максимальну кількість інформації з пошкоджених дискових носіїв. Далі в рядку «Обробка помилок» зніміть прапорець і натисніть ОК. Потім в основному меню SuperCopy виберіть «Копіювати». Почнеться процес копіювання файлів з пошкодженого диска.
5
Внизу в головному вікні програми є «Смуга виконання». Як тільки смуга дійде до кінця, процес буде завершений. Всі файли, які вдасться відновити, будуть збережені в обраній вами папці. Тепер їх можна перезаписати на чистий диск.
Лазерний CD або DVD-диск можна назвати найбільш універсальним засобом зберігання даних. Відео і фото-файли, записані на нього, можна вважати практично в будь-якому DVD-плеєрі і на будь-якому комп'ютері. Правда дані носії володіють одним вагомим недоліком - їх дуже легко пошкодити. Наприклад, якщо поводитися з диском неакуратно, використовуючи несправне обладнання (радіальні подряпини), або це може статися саме по собі через низьку якість носія.
Вам знадобиться
  • - м'яка тканина;
  • - етиловий спирт;
  • - полірувальна паста для CD-дисків (Disc Repair);
  • - програма для відновлення СD- дисків.
Інструкція
1
Уважно вивчіть пошкодження на диску. Якщо це дрібні хаотичні подряпини (наприклад, диск протягли по столу або підлозі), то виконайте наступне. Очистіть поверхню диска м'якою ганчіркою, наприклад, тієї, яка використовується для протирання екрану телефону або планшета. Це робиться для того, щоб прибрати спотворення, викликані забрудненням.
2
Якщо диск вдається вважати, його можна протерти етиловим спиртом. Справа в тому, що при висиханні спирту утворюється тонка плівка, яка може заповнити подряпину. Це дозволить вам вважати носій інформації. При боротьбі з радіальними подряпинами слід повторити кроки 1 і 2, але при цьому зчитування краще виконувати спеціалізованою програмою для відновлення СD-дисків, наприклад, такий як SuperCopy або BadCopy.
3
Якщо подряпини глибокі, то слід вдатися до полірування диска, яку краще довірити фахівцям. Якщо ж ви вирішили самостійно скористатися даним методом, то нанесіть на диск полірувальну пасту, наприклад, Disc Repair і м'якими круговими рухами ватним тампоном або тканиною зробіть обробку. Зчитування виконуйте спеціалізованої утилітою (програмним методом).
4
Якщо це не подряпини, а тріщини в диску, то насамперед визначте їх напрямок. Вони можуть йти від внутрішнього радіуса до зовнішнього або навпаки. Перші найбільш часто викликані низькою якістю носія інформації, а другі - неакуратністю. Використовуючи розігріту до червоного голку, проробіть отвір на самому кінчику тріщини.
5
Далі злегка розведіть краю тріщини і заповніть її клеєм, при цьому не допускаючи її потрапляння на читану сторону диска. Переконайтеся, що склейка пройшла рівно і на її місці не з'явилося впадинки або горбка. Виконайте зчитування програмним методом. Частина даних буде загублена, але дещо відновити вдасться.
6
При відставанні верхнього шару диска зробіть програмне зчитування. Пам'ятайте, що при будь-якому пошкодженні верхньої частини диска (на якій знаходиться етикетка) частина даних буде загублена безповоротно.