Як класти дах.

Все уявляють собі дах приватного будинку, сторони якої утворюють трикутник. Поверх крокв-обрешітки кладеться покрівля, і начебто алгоритм зрозумілий. Однак, при уявній простоті, дах - найскладніша частина будівництва будинку.
Інструкція
1
Розрахуйте кут нахилу даху і висоту. Ці показники визначаються погодно-кліматичними умовами місцевості. Милує око нахил 45 градусів не підійде для місцевості з сильними вітрами, але буде ідеальний в краю, де випадає багато опадів. Крім того, градус визначається плануванням даху і матеріалом, яким дах буде застеляти. Наприклад, металочерепична дах допускає мінімальний нахил 14 градусів. Більше можна, менше - ні, інакше під черепиці потраплятиме волога.
2
На центральній лінії ширини прольоту вдома встановіть вертикальні опори. Крок між прольотами може досягати 4.5 метрів. На вертикальні опори покладіть коник - це верхнє ребро даху, від якого підуть скати.
3
Встановіть основу даху - стоп. Це дерев'яні бруси, які служать «скелетом», - під ними в майбутньому будинку буде перебувати горище. Все крокви на даху повинні стояти під однаковим ухилом.
4
Зробіть обрешітку крокв, яка необхідна для настилу покрівлі. Для обрешітки зазвичай використовують дошки або тес. Укладати їх можна з зазором або впритул - залежить від матеріалу, яким будете крити дах . Наприклад, руберойд стелиться на суцільну обрешітку.
5
Після того як обрешетка готова, починайте стелити дах . В якості першого шару - м'якої покрівлі - зазвичай використовується руберойд, який забезпечує гідроізоляцію. Стеліть руберойд у два шари. Перший уздовж ската, другий поперек знизу вгору внахлест на 120-140 мм. Обов'язково вирівняйте м'яку покрівлю, щоб не було хвиль і нерівностей. Закріпіть рейками і цвяхами або шурупами.
6
Покрівельні листи починайте класти знизу вгору. Це робиться для того, щоб під них не потрапила волога. Встановіть перші покрівельні листи впритул до нижнього бруса обрешітки. Прикріпіть ці листи шурупами. Закрийте стик аркушів металевим коником покрівлі, прикріпіть його до обрешітки шурупами. Встановлюйте наступні листи покрівлі, накриваючи попередні по вертикалі внахлест. Слідкуйте, щоб шви зліва і справа збігалися. Закріпіть листи та коник.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PMYOz3c_6CA
Зверніть увагу
Як покрити дах руберойдом. У цій статті докладно описаний процес покриття даху руберойдом, як це зробити самостійно і правильно. Даний процес здійснити своїми руками цілком реально, просто необхідно дотримуватися деякі тонкощі, які мають вплив на результат роботи. Перед тим, як класти руберойд, мастика повинна трохи схопитися.
Корисна порада
Друге - якщо класти руберойд, то вся конструкція буде гірше вентилюватися, особливо у випадку з оцинковкой. Волога буде накопичуватися між руберойдом і оцинковкой, між руберойдом і латами і все це буде дружно гнити. Є правда і переваги - з руберойдом дах під час дощу гременть менше буде, так як оцинковка буде щільніше прилягати, але довговічність важливіше.