Як побудувати планер. Як зробити планер в домашніх умовах.

Всі ми хоч одного разу в житті зробили простий паперовий літачок з газети або тетрадного листка і пустили його у вільний політ. Навряд чи нам прийшло тоді в голову, що ми спорудили примітивний планер , який і літати толком не може. А що якщо зробити справжній планер , для якого небо стане рідною стихією?
Інструкція
1
Модель носить назву «Синичка». Складіть спочатку робоче креслення. Фюзеляж «Синички» складається з 700-мм рейки з перетином у передній частині 10х6 і врешті - 7х5 мм. Буде потрібно грузик у вигляді соснової або липової дощечки 8-10 мм завтовшки і 6 см шириною. Виріжте грузик ножем, а потім торці його обробіть напилком і наждачним шкіркою. Далі можете приступати до виготовлення крила. Його кромки мають перетин 4х4 мм і довжину - 680 мм.
2
Кінцеві заокруглення для крил робите з алюмінієвого дроту D 2мм або із соснових рейок перетином 4х4 мм і довжиною - 250 мм. Щоб рейки вільно згиналися, вимочіть їх протягом не більше хвилин в гарячій воді. Для виготовлення заокруглень скористайтеся бляшаними, скляними банками або пляшками обраного діаметра. Після розпарювання щільно огинає рейки навколо банки, а кінці пов'язуєте між собою. Виготовлені рейки кладете на просушку.
3
Є ще один спосіб згинання рейок - за допомогою цвяхів. Накресліть на аркуші паперу потрібне закруглення і розкладіть креслення на дошку, після чого по його контуру забиваєте цвяхи. Далі до крайнього гвоздику прив'язуєте розпарену рейку і починаєте її згинати.
4
Кінці рейки пов'язуєте між собою і залишаєте до повного висихання. Кінці загнутих рейок сполучаєте з крайками за принципом «на вус». Це досягається шляхом зрізання кінців на відстані трьох см один від одного. У місці з'єднання наносите клей і обмотує ниткою. Нервюри для крил згинатися на спеціальному верстаті. Точність збірки перевіряйте після кожної операції методом накладення на креслення. Крило перевіряєте візуально з торця. На ньому не повинно бути ніяких зайвих виступів і «горбів».
5
Після того як клей висох, необхідно надати крилу невеликий кут. Для цього місце вигину спочатку розмочують водою, а потім обережно розігріваєте над полум'ям. Кут обов'язково звіряє з кресленням. Кріплення крила являє собою 2 V-образних стійки з сталевої міліметрової дроту і 140-мм соснової планки перерізом 6х3 мм.
6
Підкоси закріплюєте до крайок за допомогою клею та ниток. Для виготовлення стабілізатора вам буде потрібно дві рейки по 400 мм і одну таку ж рейку для кіля. Рейки сгибаете вже відомим способом - спочатку розпарюючи, а потім згинаючи за допомогою банки D85-90 мм.
7
Для обтягування моделі використовуйте цигарковий папір. Спочатку зверху обклейте стабілізатор і крило, а потім з обох сторін кіль. Залишається зібрати все воєдино. Стабілізатор накладаєте на задній кінець рейки-фюзеляжу і обмотує гумкою кінці сполучної планки і рейки.
Всі ми пам'ятаємо, як в дитинстві бавилися, створюючи планера і запускаючи їх з високих будинків. А чому б знову не пустили в минуле і не виконати подібну іграшку? До речі, такий подарунок можна зробити і на іменини своєму близькому другові. Адже в цей день прийнято дивувати.
Вам знадобиться
  • Сірники, ніж, тонкий папір, картон, шматочок пластиліну, клей.
Інструкція
1
обстругав сірники і складіть з них фюзеляж.
2
Сірники обклейте тонким папером.
3
Стабілізатор, кіль і крила виріжте з картону і прикріпіть до майбутнього планеру.
4
Ко дну планеру прикріпіть невеликий шматочок пластиліну, щоб він не мав можливості перевертатися в польоті.
Зверніть увагу
Чи не прикріплюйте до літака занадто великий шматочок пластиліну. Інакше він і зовсім не злетить. Планер повинен бути легким, щоб плавно рухатися по повітрю.
Корисна порада
Щоб літак летів більше, можна його вдосконалити, встановивши двигун з резіномотора.