Як розмножити фікус Бенджаміна. фікус Бенджаміна розмноження.

Фікус бенджамина - найближчий родич більш звичного фікуса каучуконосного, незважаючи на те, що зовсім не схожий на нього. Популярність у квітникарів-аматорів фікус бенджамина здобув своєю декоративністю, різноманітністю забарвлення і форми листя, невибагливістю у догляді. Крім того, його гнучкі стовбури можна переплітати в коси, що дозволяє отримати справжній зелений шедевр. Ще з цієї рослини створюють прекрасні бонсаї. Розмножується фікус бенджамина живцюванням, насінням і відведеннями.
Вам знадобиться
  • - держак або насіння;
  • - стимулятор коренеутворення;
  • - мох-сфагнум;
  • - грунт для фікусів.
Інструкція
1
Для розмноження за допомогою живцювання відріжте гострим ножем або лезом верхівковий полуодревесневшіе втечу довжиною 10-12 см. При цьому почне виділятися молочний сік. Змийте його під холодною проточною водою. Якщо дати соку застигнути, то він стане перешкоджати утворенню коріння майбутнього растенія.Обрежьте самий нижній лист і помістіть держак в ємність з водою кімнатної температури. Для того щоб він не загнив, додайте по одній таблетці аспірину і активованого вугілля на 200 мл води. Поставте ємність з держаком фікуса на добре освітлений підвіконня, намагаючись уникати потрапляння прямих сонячних променів. Додавайте свіжу воду в міру її випаровування. Корінці повинні з'явитися через 2-4 тижні. Після чого пересадите рослина в спеціальний грунт для фікусів, який можна купити в магазині. При пересадці полийте комплексним добривом для кімнатних рослин.
2
Розмноження відведеннями дозволяє відразу отримати велике рослина (до 50 см), тоді як черешки довелося б рости до цього розміру кілька лет.Для розмноження цим способом на обраному ділянці ствола (не нижче 60 см від верхівки) видаліть всі пагони і листя, оголивши ствол на 10-15 см. Під вузлом видаліть кільце кори шириною 1-1,5 см. Очищений від кори ділянку обробіть стимулятором коренеутворення - гетероауксином або корневіном. Оберніть його вологим мохом-сфагнумом, який можна придбати в спеціалізованих магазинах. Обертайте таким чином, щоб були схоплені кілька сантиметрів вище і нижче оголеного ділянки. Потім оберніть стовбур фікуса поверх моху прозорою поліетиленовою плівкою і зафіксуйте її дротом або скотчем. Через кілька місяців з'являться корінці, які добре буде видно через прозору плівку. Після цього зріжте відводок нижче обв'язаного ділянки, видаліть плівку і мох і пересадити його в підготовлений грунт.
3
При розмноженні насінням обробіть куплені в магазині насіння стимуляторами росту. Потім посійте їх у вологий грунт. Накрийте посуд з посівами склом. Тим самим ви створите тепличний ефект. Температуру намагайтеся підтримувати в діапазоні 25-30? С. Після появи паростків час від часу відкривайте цю імпровізовану теплицю для того, щоб привчати їх до свіжого повітря. Після того, як паростки досягнуть 3-4 см, пересадите їх в звичайний квітковий горщик.