Як знайти інформацію про предків.

генеалогічного інформацію шукати складно, особливо якщо вже немає носіїв цієї інформації. Пошук ускладнюється міграційними процесами, завжди існували на Русі, а також багатьма трагічними подіями, що відбувалися в епоху існування СРСР. Допомагає в пошуку наявність фотографій, якихось документів, архіви і сучасні способи зв'язку, зокрема, інтернет.
Вам знадобиться
  • - довідники з адміністративно-територіальним поділом Російської Імперії та СРСР;
  • - пам'ятки особам, які займаються генеалогічними дослідженнями.
Інструкція
1
Вивчіть сімейний архів. Це перший, підготовчий крок в пошуках генеалогічної інформації. Перегляньте будь-які наявні документи (наприклад, трудові книжки і військові квитки) і навіть записні книжки. В останніх можуть бути записані номери паспортів, адреси або дати народження. Зробіть ксерокопії або скановані копії документів. Розберіть фотографії, вивчіть наявні підписи і коментарі. Якщо є можливість, опитаєте близьких родичів про прабатьків і фактах їхнього життя. Записуйте та аналізуйте їх спогади.
2
Систематизуйте всі наявні документи, копії та фотографії. Розкладайте їх по папках або конвертах. Обов'язково звертайте увагу на місця, пов'язані з життям предків - народження, одруження, служби. Ця інформація важлива при виборі архіву, в якому ви будете шукати подальшу інформацію про предках.
3
Рухайтеся по висхідному напрямку в пошуках інформації, тобто від батьків до бабусь і дідусів, а від останніх - до прабабусям і прадідам. Якщо важко відновити якісь дані, звертайтеся в державні або муніципальні архіви для ознайомлення з особистими, нагородними або пенсійними справами бабусь і дідусів.
4
Зверніться в читальні зали архівів тієї місцевості, з якої могла бути пов'язане життя шуканих осіб. На початку роботи краще ознайомитися з довідковою літературою, пам'ятками по роботі в архівах і по складанню родоводів. У випадках перейменування населених пунктів, зміни територіальних кордонів губерній, повітів звертайтеся до довідників.
5
Здійснюйте паралельний пошук інформації в інтернеті. Це не найнадійніший джерело, але спробувати варто, оскільки є пошукові ресурси, соціальні мережі, адресні і телефонні довідники.
6
Зв'яжіться з однаковим прізвищем тієї місцевості, де жили предки. Для цього одним з користувачів сайту «Всеросійське Генеалогічне Древо» було складено «ідеальне лист», адресоване можливим родичам. Також в інтернеті існують спеціалізовані сайті, на яких, разом з платною допомогою, виявляється і волонтерська допомога в пошуку інформації про предках.