Як читати казки з дітьми. Як розмовляти з дітьми двомісячними.

Завдяки читанню, у людини розвиваються фантазія і абстрактне мислення, пам'ять і увагу. Якщо взяти двох людей з одними і тими ж здібностями, одного - читає, іншого - немає, то можна з упевненістю сказати, що читає в житті досягне більшого успіху. Прищеплювати любов до книг треба починати з дитинства, і найкраще це робити за допомогою казок.
Вам знадобиться
  • книги з ілюстраціями, фантазія
Інструкція
1
Виберіть відповідні казки для своєї дитини. «Карлик Ніс», прочитаний трирічному малюкові буде так само недоречний, як «Колобок», прочитаний першокласнику. Казка повинна відповідати віку: бути одночасно і зрозумілою, та розвиваючої. Наприклад, самим маленьким дітям потрібні казки з постійно повторюваними сюжетними ходами і невеликим словниковим запасом («Колобок», «Ріпка», «Курочка Ряба» і т.д.), дітям постарше (3-6 років ) потрібні історії поскладніше (віршовані казки Чуковського, байки Михалкова, казки Сутеева), з 6 років можна звертатися до більш об'ємним творам («Пригоди Буратіно» О. Толстого, казки Т.Янсон і А.Ліндгрен). Втім, кожна дитина індивідуальна, тому, перш за все, відштовхуйтеся від рівня його розвитку.
2
Візьміть казку з яскравими ілюстраціями та читайте її разом з дитиною. Читання повинно бути активним. Посадіть малюка на коліна або поруч, показуйте йому всіх героїв на ілюстраціях, задавайте питання («Як ти думаєш, що зробив Колобок?»).
3
Запитайте у дитини, що він зрозумів після прочитання казки ? Чому навчився? Як би він повівся на місці героя? Що йому здалося хорошим, а що поганим? Що запам'яталося найбільше? Іноді варто скорегувати позицію дитини. Наприклад, малюк шкодує вовка з «Червоної Шапочки». Акцентуйте увагу дитини на те, що вовк робить у казці погані речі, за це він і покараний.
4
Пограйте з дитиною в казку. Дайте волю своїй фантазії і фантазії дитини. Ви можете імпровізувати, вводити нових героїв, але зміст казки повинен залишатися незмінним.
Корисна порада
Є точка зору, що дітям не треба читати яскраві, кольорові книги, так як у них не буде розвиватися фантазія. Але це, мабуть, більше підходить для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Дошкільнят ілюстрації залучають і затримують їх увагу.