Як вилікуватися від депресії.

Депресія виникає в складних життєвих обставинах: коли людина розчарувався в оточуючих, виявився відкинутим, втратив когось із близьких, опинився у важкій ситуації і в багатьох інших випадках. При цьому у нього з'являються похмурі думки про безглуздість або нікчемності життя, про неможливість досягти висот або знайти щастя. У важких випадках під впливом депресивного стану людина може навіть замислитися про суїцид. Тому при починається депресії потрібно терміново вживати заходів.
Інструкція
1
Не впадайте в бездіяльність. Під час депресії людина відходить від звичного способу життя, у нього з'являється апатія до всього, він стає байдужим до подій навколо. Часом це бездіяльність може затягнутися надовго, що не приведе ні до чого хорошого. Як би важко не було, візьміть себе в руки і змусьте знову почати будувати плани на майбутнє.
2
Якщо ви не отримуєте підтримки рідних і близьких, зверніться за допомогою до психолога. У депресивному стані особливо важливо повноцінне спілкування з розуміючою людиною, здатним вислухати і дати потрібну пораду. У багатьох містах існують центри взаємодопомоги, де люди у важких життєвих ситуаціях допомагають один одному вийти з депресії і повернутися до звичного способу життя.
3
Поспілкуйтеся з близькими друзями, які готові вислухати вас. Не обмежуйте своє спілкування, замкнувшись у собі. Одному складно впоратися з тугою, смутком і безнадією. Друзі можуть запропонувати вам провести разом вільний час: прогулятися по парку, сходити в кіно або кафе. Не відмовляйтеся, адже таке проведення часу відволікає від похмурих думок і розсіює тугу.
4
Намагайтеся не пускати свій емоційний стан на самоплив. Ви самі можете собі допомогти вилікуватися від депресії , застосувавши силу волі. Примусьте себе дотримуватися свій звичайний режим дня, займатися звичними справами. Не шкодуйте себе. Складності, нещастя, проблеми відбуваються не тільки з вами, а з усіма людьми. Потрібно вчитися здобувати перемогу над поганими емоціями і негативними почуттями.
5
Порадуйте себе. Багатьом людям для здобуття душевного спокою і виходу з депресії достатньо лише побалувати себе чимось приємним: купити новий наряд, випити пива з друзями, відвідати салон краси або спорт-кафе, з'їсти шматочок торта або прийняти розслаблюючу ванну . Можливо, повністю від депресії вас такі заходи не позбавлять, але настрій покращиться, а значить, ви вже на правильному шляху.
6
Намагайтеся заздалегідь розпізнавати ситуації, які можуть викликати у вас депресивні стани. Щоб не піддаватися негативним емоціям, дивіться на події з різних сторін. Мислите позитивно і думайте, що будь-які складнощі призначені для того, щоб змінити ваше життя на краще, зробити вас сильніше. Такий позитивний настрій на життя допоможе зберегти психіку здоровою.
7
Пам'ятайте, що такі почуття, як ревнощі, заздрість, порівняння себе з кимось - викликають почуття злості, невдоволення, жалості до себе. Внаслідок чого може розвинутися пригнічений стан і депресія. Любіть себе, цінуйте свої якості по гідності, не порівнюйте себе з кимось іншим, довіряйте своєму партнеру - все це зробить вас сильніше і стійкіше до депресивних станів.