Як навчитися каліграфічно писати.

Одне із завдань початкової школи - навчити дітей писати каліграфічно, проте навіть далеко не всі дорослі володіють цим навиком. Навчитися писати каліграфічно можна самостійно, використовуючи певні правила.
Інструкція
1
Для початку прийміть правильне положення тіла. Для цього сядьте на стільці прямо, голову трохи нахиліть вперед. Якщо ви правша, то покладіть ліву руку на стіл і перенесіть на неї частину ваги тіла, одночасно притримуйте цією рукою папір. Якщо ви лівша, то точку опори перенесіть на праву руку. Та рука, якою ви пишіть, повинна ледь торкатися поверхні столу.
2
Візьміть інструмент для письма - ручку або перо, - в робочу руку. Великим пальцем притисніть ручку до нігтьової фаланги середнього пальця. Вказівний злегка зігніть і притримуйте ручку зверху. Тримати пише інструмент в руці потрібно без напруги.
3
Решта два пальці розслабте і розігніть - зайве напруження в них буде заважати плавним рухам руки. Перевірте правильне положення ручки, іншою рукою витягніть її за верхній кінець. Якщо вона ковзає вільно, значить ви все робите правильно.
4
Почніть тренуватися в каліграфічному написанні букв, провівши на папері лінії довільної форми. Спочатку пишіть під кутом в 30 градусів, потім під кутом в 45 і 90 градусів. Важливо навчитися дотримуватися нахил під заданим кутом. Дотримуйтесь послідовність: писати треба тільки зверху вниз і зліва направо.
5
Тренуйтеся в написанні літери «о», кожну лінію проводите за один прийом і акуратно з'єднувати дотичні лінії. Це потрібно для написання округлих знаків. Під час написання ні міняйте положення руки, так як кут може змінитися.
6
Навчіться писати строго вертикальні штрихи. При написанні штриха не орієнтується на попередній, якщо у нього змінений кут нахилу, - вся лінійка штрихів може нахилитися. Слідкуйте за диханням, і штрихи малюйте на видиху. Уникайте занадто швидких і надмірно повільних рухів, виберіть зручний для себе ритм пісьма.Калліграфіческое написання вимагає певної рішучості від автора і є результатом наполегливих тренувань.
Зверніть увагу
Перший час вправи робіть повільно і методично, збільшення швидкості буде природним процесом.
Корисна порада
До написання складних букв переходите поступово, як тільки освоїте техніку простих вправ.
Гарний почерк цінувався у всі часи. Щасливі власники каліграфічного почерку могли отримати роботу, недоступну для тих, хто погано пише. І навіть зараз, коли звичайну ручку поступово витісняє комп'ютерна клавіатура, гарний почерк не втратив свого значення. Близьким людям приємно отримати вісточку, написану саме вашою рукою. І різні документи все одно доводиться заповнювати вручну досить регулярно.
Вам знадобиться
  • - прописи;
  • - пір'яна ручка;
  • - кулькова ручка;
  • - папір в лінійку і в клітку.
Інструкція
1
Оцініть свій почерк і визначте його недоліки. Чесно відповідайте собі на питання, чи достатньо він перебірливий, чи рівно ви пишете букви і їхні елементи. Подумайте також про те, якою б почерк ви хотіли. Можливо, доведеться освоїти нові елементи букв. Краще це зробити відразу, переучуватися кілька разів зовсім нема чого.
2
Навчання каліграфії мало чим відрізняється від навчання письма першокласника. Дістаньте прописи. Їх можна купити або скачати з інтернету і роздрукувати. Спробуйте ту ж послідовність, по якій раніше навчали дітей. Подбайте про правильну позі. Сядьте прямо, покладіть лист трохи похило, візьміть правильно олівець.
3
Напишіть кілька рядків прописів гостро відточеним простим олівцем. Уявіть, що ви тільки вчитеся писати. Намагайтеся писати всі елементи рівно, точно дотримуючись пропорції і нахил. Якщо ви контролюєте процес, досить буде одного або двох занять листи олівцем.
4
Напишіть кілька рядків ручкою-вставочка і простими чорнилом. Починайте з елементів букв, потім пишіть повністю літери, малі та великі. Якщо ви хочете прикрасити свій майбутній почерк якими-небудь завитками на прописних буквах, освоюйте їх зараз. Найголовніше ж - пишіть рівно, дотримуючись нахил і натиск. Висота літер повинна бути теж рівною, тому пишіть спочатку пропис у дві лінійки.
5
Спробуйте що-небудь написати на аркуші в клітинку. Намагайтеся, щоб висота букв приблизно дорівнювала 2/3 клітини. Нехай вертикальні смужки вас не бентежать, пишіть букви з тим нахилом, який ви для себе обрали. Уважно стежте за висотою букв і натиском.
6
Освоївши лист на аркушах в клітку, переходите на зошит в одну лінійку. Намагайтеся дотримуватися висоту букв, вона в красивому почерку становить близько 1/3 відстані між лінійками або трохи більше. Висота великих літер мало не доходить до розташованої вище лінійки.
7
Спробуйте написати кілька рядків авторучкою. Пишіть НЕ елементи букв, а слова або невеликі тексти. Слідкуйте за висотою букв, співвідношенням висоти і ширини. Красиво виводите елементи з'єднань.
8
Переходьте на кулькову чи гелеву ручку. Дотримуйтесь всі ті ж правила, що і при роботі олівцем і пір'яними ручками. Гарний натиск, характерний для пір'яних ручок, при роботі кульковою менш помітний, але робити його все одно потрібно. Красиві букви виходять тільки в тому випадку, якщо ваші рухи правильні і точні.
9
Перейшовши на кулькову ручку, проконтролюйте процес. Постарайтеся не весь час дивитися на зошит. Задумайтесь на якийсь час про зміст тексту, а не про те, як він буде виглядати на аркуші. Потім подивіться, що у вас вийшло. Якщо ви перестали уважно стежити за тим, як пишете, а букви все одно виходять рівними і красивими, то все в порядку. Якщо ж відволікаючись, ви перестаєте писати правильно, потрібно ще якийсь час уважно контролювати заняття.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TKkJRO8JuaY
Корисна порада
Доросла людина, якому не потрібно всьому вчитися заново, може обійтися і без проміжних етапів. Напишіть кілька прописів олівцем, щоб зрозуміти послідовність рухів і навчитися порівнювати зусилля. Потім можна перейти відразу на кулькову ручку. Але в цьому випадку потрібно більш суворо контролювати руху.