Як розрахувати кількість бетону. Як розрахувати обсяг опалубки.

Точний розрахунок кількості бетону , який належить укласти в опалубку - одна з умов грамотного виконання будівельних робіт. Зайвий бетон, як правило, використовувати нікуди. Міксер або відвезе замовлений і попередньо оплачений бетон, або вивалить його у вказане місце, створивши «пам'ятник» вашому головотяпству. Порушення ж технології будівництва через брак бетону призведе до ще більш серйозних наслідків. Розглянемо на прикладі стрічкового фундаменту, як уникнути подібних помилок.
Вам знадобиться
  • - лінійка,
  • - рулетка,
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Товарний бетон різних марок, що представляє собою напіврідку масу, в залежності від свого складу має неоднакову усадку - чим менше в ньому цементу і води, тим незначніше зміни обсягу бетону при твердінні. Крім того, на величину усадки бетону впливають і інші фактори, наприклад, спосіб його ущільнення: при штикуванням лопатою усадка менше, ніж при ущільненні бетону глибинним вібратором. При розрахунку необхідної кількості бетону зазвичай використовують єдиний середньостатистичний коефіцієнт усадки, рівний 1,015-1,02.
2
Порахуйте попередньо обсяг бетонируемой конструкції, згідно з проектом (ескізу). Для цього потрібно перемножити ширину, висоту і довжину фундаменту.
3
Перевірте після спорудження опалубки відповідність висоти, ширини і довжини фундаменту проектним значенням. Невеликі відхилення розмірів у велику сторону призводять до суттєвого збільшення необхідної кількості бетону . Використання інвентарної опалубки зі сталевих рам і вологостійкої фанери дозволяє звести до мінімуму ці похибки.
4
Помножте отриманий обсяг на коефіцієнт усадки.
5
Відніміть з отриманого значення обсяг всіх отворів і ніш для інженерних мереж (труби, короби). Для цього потрібно вирахувати відповідні обсяги за формулами визначення обсягу циліндра (площа кола помножити висоту) або паралелепіпеда (довжина, помножена на ширину і висоту). Отримане в результаті значення і буде тим кількістю бетону , яке необхідно для заливки даної конструкції.
Зверніть увагу
Щоб уникнути помилок при підрахунках, всі виміри (довжина, ширина і висота фундаменту і прорізів в ньому) повинні проводитися в одних одиницях - метрах.Очень важливо, щоб у разі використання дощаній опалубки вона була максимально вирівняна і жорстко закріплена, в іншому випадку опалубку може распереть від маси заливається бетону. Чимале значення має і відсутність щілин між дошками, через які буде просочуватися вода при ущільненні бетону, що заливається, що також призводить до зміни в більшу сторону коефіцієнта усадки.
Корисна порада
При заливанні великих обсягів, бетону завжди краще замовити трохи більше. На всякий випадок на будмайданчику можна спорудити опалубку для типових ЗБК, в яку, якщо що, можна буде злити залишки бетону. Це можуть бути фундаментні блоки, перемички та інші залізобетонні вироби, які рано чи пізно знайдуть застосування.