Як читати иммунограмму.

Лікарі люблять кодувати інформацію про хворих в бланках аналізів за допомогою незрозумілих значків і цифр, зміст яких зрозумілий лише їм одним. Однак деякі показники все ж можна розшифрувати навіть непосвяченому у таїнства медицини.
Інструкція
1
Порівняйте кожен показник в иммунограмме з допустимими нормами показників (визначаються на підставі обстеження груп здорових людей і є в кожному сучасному медичному довіднику). Якщо один з показників виявляється нижче або вище норми, робити які-небудь висновки про імунодефіцит людини передчасно. У цьому випадку забір крові або на аналіз або пункція спинного мозку здійснюються ще через 2-3 тижні, так як зниження імунітету могло мати тимчасове значення.
2
Порівняйте чисельність і активність фагоцитів з усередненими показниками. Якщо ці показники нижче норми, значить в організмі людини відбуваються якісь запальні процеси. І чим показники нижче, тим активніше процес запалення або навіть нагноєння.
3
Порівняйте чисельність і активність Т-лімфоцитів з нормальними показниками. Дуже мала їх кількість може свідчити про те, що у людини розвивається СНІД. Зверніть увагу: виявити це смертельне захворювання можна на ранніх стадіях (коли ще є можливість, нехай і не вилікувати, але підтримати людину у відносно нормальному стані протягом багатьох років). Початкова стадія проявляється як невеликі порушення в популяції Т-лімфоцитів.
4
Показники можуть мати і завищені коефіцієнти. Так якщо в сироватці крові людини виявлено імуноглобуліни класу IgE (замість необхідних IgM або IgG), це може означати, що людина страждає однією з форм алергії або гельминтозом. Проте варто враховувати і генетичні особливості людини, хоча навіть в цьому випадку імуноглобулін класу IgE може свідчити не тільки про схильність до алергії, а й про розвиток бронхіальної астми. Разом з тим, підвищення в крові рівня імуноглобулінів класів IgM або IgG - позитивний ознака при інфекційному захворюванні, який передбачає, що організм бореться з хворобою.