Як святкувати хрестини. Як празднивать хрещення дитини.

Хрестини - важлива подія в житті віруючих людей. Це дуже зворушливе свято, який зазвичай проводять у колі сім'ї і близьких друзів. Якщо ви запланували прийом, обов'язково продумайте меню і складіть сценарій хрестин. Святкування можна провести вдома, а також в ресторані або літньому відкритому кафе. Якщо ви охрестили малюка влітку, то пікнік на свіжому повітрі - відмінна ідея.
Вам знадобиться
  • Лист ватману, фарби, олівці, фотоапарат, подарункові дипломи або грамоти.
Інструкція
1
Вислати запрошувальні всім гостям на хрестини краще заздалегідь. Обов'язково уточніть, куди їм потрібно підійти: до церкви або відразу на місце святкування. Якщо персональну розсилку запрошень ви вважаєте надмірністю, то сповістити гостей про майбутнє свято можна за телефоном або при особистій зустрічі, але все одно краще зробити це завчасно, щоб у запрошених був час на підготовку.
2
Приготуйте для святкового столу, крім усього іншого, пироги і хрестинну кашу, яким з давніх часів відводять особливу роль в батьківщинах та хрестинах. На відміну від звичайної каші, хрестинну готують на молоці, додаючи в неї багато масла і цукру. Пироги можна зробити з найрізноманітнішою начинкою. Також на хрестинну столі обов'язково має бути багато солодощів.
3
Зробіть вітальний плакат з листа ватману. У центрі плаката намалюйте сонечко або ромашку і вклейте туди фотографію винуватця торжества. Прикрасьте плакат зображеннями ангелів, церковних куполів і голубів, тільки залиште місце для привітань. Нехай всі гості обведут свою долоню і напишуть побажання хрещенику. Збережіть цей плакат разом з хрестильної сорочкою та іконою на пам'ять.
4
Підготуйте пам'ятні дипломи для хресних, в яких будуть перераховані їх права і обов'язки, а для кращого збереження дипломи варто заламинировать. Під час застілля урочисто вручите ці «цінні папери», супроводивши вручення словами подяки, адже хрещені батьки тепер у відповіді перед Богом за духовне виховання вашого малюка.
5
Влаштуйте святкову фотосесію або зафіксуйте торжество на відео. На згадку про свято можна підготувати окремий фотоальбом ручної роботи і вкласти туди разом зі знімками свідоцтво про хрещення дитини. Коли малюк підросте, ви зможете вже разом з ним переглядати фотографії або сімейне відео з хрестин.
День 19 січня в православному календарі відзначений особливою датою - Хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан. Як свідчать Євангелія та Свідоцтва апостолів, натовпу іудеїв очікували пришестя Спасителя, і коли Ісус увійшов у воду, з небес пролунав голос Бога, який сповістив про те, що це його син, а на плече Ісусу спустився Святий Дух - прекрасний білий голуб. Вода в річці стала чистою і очищає людей від зла і від гріха. Богоявлення або Просвітництво - так ще називають це свято в православ'ї, адже саме в цей день люди дізналися, хто є їх Спаситель, який прийшов подарувати їм радість і світло.
Інструкція
1
На Русі не було прийнято відзначати це свято пишно, галасливого веселощів і застіль не влаштовували. В Водохресний святвечір ходили до церкви. А в день свята, вмиваючись освяченої хрещенської водою або скупавшись у джерелі, надягали чисту світлу одяг. Потім, помолившись, потрібно було випити натщесерце склянку святої води. І тільки після цього приступали до трапези. Звичайно, зараз таких традицій ніхто не дотримується. Але, тим не менш, істинно віруючі люди намагаються відзначати це свято.
2
Якщо ви хочете зібрати будинку святковий стіл, запросіть найближчих і рідних людей. І обов'язково - ваших хресних батьків або хрещеників, адже вони мають пряме відношення до цього свята. Перед початком вечері також можна дати їм випити святої води, побажавши один одному здоров'я і добра. Поставте на стіл запалену свічку, щоб її мерехтливий вогник зігрівав ваші душі, наповнюючи радістю і єднанням.
3
Традиційно до сімейної вечері пекли пироги або печиво у вигляді голубів або хрестиків. Можна запекти в пироги монетки на щастя, тільки обов'язково за кількістю людей за святковим столом, щоб нікому не було образливо. Погану випічку до столу не належало подавати - це вважалося поганою прикметою, і якщо щось не виходило, господині згодовували невдалі булки птахам і тваринам.
4
Якщо ви хочете піднести своїм близьким або хресним батькам в цей день подарунки, подбайте про них заздалегідь. Можна з'їздити в паломницьку поїздку і привезти по невеликій чудотворної ікони в подарунок. Хрещенику піднесіть в подарунок новий хрестик (наприклад, золотий або срібний в обмін на попередній звичайний), близьких порадують декоративні свічки (дарувати церковні не можна, так як це погана прикмета). Хорошим подарунком стане дитяча біблія в картинках, а дорослим можна вручити молитвослов, обереги і аромамасла, які можна купити в церковній лавці.