Як прикріпити фон для акваріума.

Дуже часто акваріум встановлюють так, щоб одна його сторона розташовувалася поряд з предметом меблів або стіною, тобто він частково закритий для огляду. В цьому випадку можна закрити цю його грань красивим задником - спеціальними фотообоями для акваріума , які прикрашатимуть скляний будиночок для ваших рибок.
Вам знадобиться
  • - скотч;
  • - валик або стара пластикова карта для розгладження;
  • - рідке мило.
Інструкція
1
Перед тим як зайнятися прикрасою акваріума , найкраще на час перенесіть його мешканців в інше місце. Фон рекомендується закріплювати перед тим, як буде залита вода, а не після цього. У загальному випадку фотошпалери кріпляться скотчем до країв акваріума , але от щоб забезпечити краще зчеплення їх зі склом, існують різні хитрощі.
2
Фон для акваріума приклеюють таким чином. Візьміть фон і прикріпіть його маленькими шматочками скотча. Потім розправте так, щоб не залишилося жодного бульбашки повітря. Це можна робити за допомогою валика, можна використовувати й інші предмети, що мають плоску сторону. Якщо валика немає, спробуйте скористатися звичайною пластиковою банківською картою, тільки краще брати ту, термін придатності якої вже вийшов, а то раптом зламається.
3
Коли фон разглажени, щільно приклейте його скотчем до акваріума, накладаючи клейку стрічку у напрямку зверху вниз. Якщо все зробити акуратно, фон буде триматися довго, бульбашки не з'являться.
4
Щоб краще скріпити поверхню фону зі склом, можна скористатися рідиною. Деякі власники акваріумів рекомендують намочити фон водою і лише потім виганяти з під нього повітря, після чого вже приклеювати його скотчем.
5
Інший спосіб закріпити фон на місці - використовувати рідке мило. Змастіть тонким шаром фотошпалери і розгладьте їх на склі акваріума . Для того щоб випадково не зачепити краєчки або кути фотошпалер, все одно знадобиться використовувати скотч. Хоча можна порадити й інші способи, наприклад, клей. Перевага скотча в тому, що його відносно легко зняти, якщо ви захочете прикріпити інший фон або і зовсім від нього позбавитися.
Зверніть увагу
Якщо купуєте фотошпалери для акваріума, але не пам'ятаєте точно висоту і ширину акваріума, краще візьміть із запасом, ніж в недостачі.
Корисна порада
Фони для акваріумів бувають самими різними, односторонніми і двосторонніми, на них може зображуватися все, що завгодно. Класичні теми для акваріумних фотошпалер - це підводний світ, але зустрічаються й такі варіанти, як кам'яна кладка. Взагалі, малюнки бувають самими різними. Найчастіше зустрічається щось на морську або підводну тему.
Кожен акваріуміст мріє мати вдома не просто банку з водою і рибками. Хочеться, щоб акваріум доповнював інтер'єр, робив його незвичайним і унікальним. Нехай це буде імітація дна тропічного озера або морського дна, щоб милуватися барвистими рибками в їх рідній середовищі існування. Для повноти ілюзії спільно з різними рослинами і корчами варто використовувати об'ємний фон .
Вам знадобиться
  • Листовий полістирол або пінопласт
  • Чорна, сіра, коричнева і зелена водостійка фарба в аерозольній упаковці.
  • Ніж
  • Паяльник або прилад для випалювання по дереву.
  • Акваріумний силіконовий герметик.
  • Цемент М500
Інструкція
1
Визначтеся з дизайном. Для цього проведіть ревізію вже наявних у вас великих каменів, декоративних корчів і будь-яких інших речей, здатних прикрасити ваш акваріум. Після цього вирішите, яким буде фон , щоб наявні елементи в нього вдало вписалися. Можна попередньо намалювати цей фон на комп'ютері або просто на папері, разметив, де краще посадити водні рослини, де має сенс зробити печеру і тому подібні дрібниці.
2
Візьміть аркуш полістиролу і Намалюйте на ньому попередній макет. Чим товщі, наявний у вас лист полістиролу, тим більш об'ємним ви зможете зробити ваш фон . По ширині лист може бути трохи коротше задньої стінки акваріума, цей варіант теж можна цікаво обіграти, а ось висота повинна відповідати відстані від дна до ребра жорсткості (інакше як потім втопити всю цю конструкцію). Якщо розміри аркуша замалі, можна склеїти необхідний для роботи блок з декількох шматків. Для цього скористайтеся акваріумним силіконовим герметиком. Він безпечний для риб.Острим ножем (можна використовувати кухонний ніж або ніж для розрізання паперу) виріжте на полістиролі фон . Включіть фантазію і покажіть все, що вашій душі завгодно. Гігантські камені, затоплену древню кладку, коріння вікових дерев. Не забудьте зробити виїмку із зворотного боку фон а, туди ви поставите акваріумний обігрівач. Можна зробити пещерку для особливо полохливих рибок або виїмки, в які ви посадите рослини.
3
Тепер паяльником сгладьте все кромки, приберіть нерівні зрізи, поглибте отвори, створіть тріщинки на каменях.
4
Приступайте до фарбування. Для грунтовки використовуйте цемент, розведений водою. Наносите його пензликом декількома шарами, кожному шару давайте повністю висохнути. Перед нанесенням наступного шару змочуйте поверхню попереднього, щоб не утворилося тріщин. Фарби теж наносите в кілька шарів, і кожен раз давайте просохнути. Перший шар зробіть чорним, потім наносите інші кольори, домагаючись природного відтінку. Намагайтеся, щоб ваш фон був того ж кольору, що й камені, вже наявні у вас. Після ретельної просушки залишилося злити воду і встановити готовий фон в акваріум. Якщо ви зробили наскрізну пещерку, з задньої сторони скла приклейте в це місце шматочок чорного паперу або плівки, щоб створити ілюзію глибини. Тепер засинайте грунт, висаджуйте рослини і встановлюйте наявні камні.Ваш абсолютно унікальний акваріумний інтер'єр готовий.
Зверніть увагу
Полістирол при плавленні і термічній обробці виділяє токсичні гази, тому роботи краще проводити на відкритому повітрі або подбати про хорошу вентиляцію.
Корисна порада
Для фарбування можна використовувати інший варіант - епоксидна смола і пісок. Після висихання епоксидної смоли, просто смахніте надлишки піску кісточкой.Паяльнік або прилад для випалювання може замінити звичайна ложка, нагріта за допомогою запальнички. Тільки будьте обережні, не обпечіться!