Як зробити зникаючі чорнила.

З давніх часів невидимі чорнила використовувалися для збереження таємниці листування. Скільки секретів приховувалося завдяки тайнопису, яка наносилася спеціальними речовинами. Нічого незначущий запис, зроблений зверху зниклих слів і видима для оточуючих, берегла свою таємницю до тієї пори, поки не знаходився "умілець" читати між рядків прихований текст.
Вам знадобиться
  • - Спиртовий розчин йоду;
  • - фенолфталеїн;
  • - молоко;
  • - лимонна кислота;
  • - декстрин;
  • - хлорид кобальту;
  • - відвар рису;
  • - луг.
Інструкція
1
Зникаючі або невидимі чорнила можна виготовити, причому як в хімічній лабораторії, так і в домашніх умовах. Мало того, сама природа ніби спеціально подбала, щоб людина завдяки її дарам зміг використати їх в тайнопису. Причому, такі чорнило можуть бути різних типів. Одними можна написати, і вони проявляться тільки при створенні спеціальних умов: нагріванні, обробці іншими речовинами і т.д. Інші чорнило, які під час письма добре видно, безповоротно зникають через невеликий проміжок часу. В цьому випадку документ втрачає свою силу, перетворюючись на звичайний чистий аркуш паперу.
2
Фенолфталеїн. Візьміть індикатор фенолфталеїн (безбарвний розчин), наберіть його в шприц і введіть в гусяче перо. Вийде імпровізована ручка. Напишіть обраний текст фенолфталеїном і висушіть. Для того, щоб проявити і прочитати запис, візьміть тампон, змочений будь лугом (гідроксидом калію або гіроксідом натрію). Також можна скористатися гідроксидом кальцію або вапняної водою (прозорий розчин, який знаходиться над відстояної известкой). Букви моментально стануть малинового кольору.
3
Рис. Візьміть рисовий відвар, напишіть їм текст і дайте висохнути. Щоб запис проявити, проведіть по ній тампоном, змоченим спиртовим розчином йоду. Літери стають синього кольору за рахунок крохмалю, який знаходиться в рисі.
4
Молоко. Напишіть текст молоком і дайте папері висохнути. Проявити його можна, обережно нагрів над полум'ям, після чого літери стануть коричневими. Дуже зручно для цього скористатися нагрітим праскою.
5
Лимонна кислота. Приготуйте розчин лимонної кислоти (чим насиченішим розчин, тим яскравіше будуть літери), зробіть з його допомогою запис і просушіть. Для прояви тексту, який стане коричневим кольором, нагрійте папір (можна праскою).
6
Хлорид кобальту. Приготуйте розчин хлориду кобальту (чим більше концентрація, тим краще), зробіть на папері напис і висушіть. Нагрійте папір, на якій майже відразу проявиться текст, написаний красивим блакитним кольором. Далі текст можна «змусити» зникнути знову. Для цього його досить потримати над парою або на нього подихати, і написане знову стане невидимим.
7
Декстрин з йодом. Декстрин - це продукт, який можна отримати після термічної обробки крохмалю (нагрівання). Візьміть половину чайної ложки декстрину, додайте 25-30 мл спиртового розчину йоду і профільтруйте. Напишіть отриманими синім чорнилом текст. Через 1-2 дня запис безповоротно зникне завдяки летючості йоду.
Протягом всієї історії письмовий інвентар помітно еволюціонував. Здавалося б, що ці інструменти значно відрізняються один від одного, але у них є багато спільного: і перо, і ручка потребують чорнилі. Звичайно, склад чорнил теж змінювався з часом, але все ж, чорнило залишаються чорнилом. Існує безліч різновидів чорнила, як за складом, так і за призначенням. Є навіть секретні чорнило, напис якими можна побачити тільки за певних умов.
Вам знадобиться
  • Канифоль, нігрозин, етиловий спирт, тетраборат натрію, декстрин, йодна настойка, мідний купорос, гуміарабік, голландська сажа, оцет, хлорид калію, вода.
Інструкція
1
Покладіть в скляну банку 50 грам каніфолі і 50 грам нігрозину. Після налийте туди 350 мл етилового спирту і гарненько розмішайте. Щільно закрийте ємність, щоб спирт не випаровувався. Перший розчин готовий.
2
Візьміть 100 грам тетрабората натрію (бура) і прилейте до нього півлітра води. Цей розчин теж потрібно ретельно перемішати. Це другий розчин.
3
Прил один розчин до іншого перед використанням, і знову добре розмішайте. Вийдуть чорнило, якими можна розписувати навіть такі матеріали як кераміка, фарфор і т.д.
4
Можете приготувати чорнило, які з часом зникають. Насипте чайну ложку декстрину в пробірку і налийте туди 50 - 60 грам йодно - спиртового розчину. Гарненько перемішайте і відцідіть осад. Лист написаний такими чорнилами зникне протягом доби.
5
Для того, щоб писати по залізу, приготуйте розчин з 10 частин мідного купоросу, 5 частин гуміарабіку, 3 частин голландської сажі, 3 частин оцту і 30 частин води.
6
Для написів по цинку, візьміть 7 частин мідного купоросу, 5 частин хлориду калію і розмішуючи, залийте цю суміш водою.