Як зігнути бамбук.

Бамбук є унікальним природним матеріалом, що знайшли своє застосування в кулінарії, виготовленні тканин і взуття, будівництві та оздоблювальних роботах, а також в оформленні інтер'єру. Домашні майстри можуть використовувати бамбук для виготовлення найрізноманітніших красивих і корисних виробів. Але при роботі з ним необхідно враховувати властивості цього виду деревини. Стовбур бамбука є порожнистим і при спробах зігнути його складається, а при неправильній обробці тріскається в поздовжньому напрямку.
Інструкція
1
Оберіть бамбукСогнуть стовбур бамбука - досить важка задача. При виборі бамбука необхідно звернути увагу на два основні моменти. По-перше, бажано вибирати свіжі бамбукові стовбури. Зігнути їх буде набагато простіше, ніж сухі. По-друге, слід врахувати, що товсті стовбури бамбука гнуться набагато гірше, ніж тонкі.
2
Нагрійте стовбур бамбукаЧтоби зігнути стовбур, необхідно попередньо нагріти його до температури понад 107 градусів. При даній температурі пектини і лігнін розм'якшуються, і волокна бамбука починають ковзати. Цей спосіб уможливлює радіус вигину ствола бамбука на величину, рівну приблизно 60 діаметрам його стовбура. При цьому слід знати, що він має досить низьку теплопровідність і як наслідок - дуже повільно нагрівається. Тепло має рівномірно і повільно розподілятися по всій довжині стовбура. Необхідно стежити за тим, щоб на поверхні бамбука не було надто високої температури. Не рекомендується використовувати для нагріву відкритий вогонь т.к. це може призвести до утворення підпалин.
3
Зігніть стебельГнуть стебло потрібно між річними кільцями. Зігнутий стовбур необхідно зафіксувати в потрібному положенні і дати йому повністю охолонути, періодично протираючи вологою ганчіркою. Слід врахувати, що при спробах зігнути бамбук під гострим кутом, його стебло може скластися - зламатися без розриву. Для того щоб уникнути цього, рекомендується використовувати пісок. Просвердлите всі перегородки бамбукового стовбура. Повністю заповніть його дрібним піском. Щільно запечатайте кінці бамбукового стебла, щоб запобігти висипання піску. Проведіть нагрів заповненого піском стовбура. Повільно і акуратно зігніть стовбур бамбука. Така технологія дозволяє створювати гострі вигини.
4
Тонкі бамбукові лучінкі досить легко гнуться при нагріванні. Щоб уникнути підпалин, для нагріву рекомендується скористатися електричною лампою. Слід пам'ятати, що роботи по нагріванню і вигинання бамбукових скіп не терплять поспіху і вимагають терпіння й обережності.