Як завоювати аудиторію.

животрепетна тема не гарантує успіх виступу. Аудиторія не стане слухати оратора, якщо він її не зацікавить. Боятися неуваги немає сенсу, просто подумайте заздалегідь над кожною своєю дією перед публікою.
Вам знадобиться
  • інтуїція, фантазія, підходяща одяг
Інструкція
1
Підготуйте виступ. Навіть найрозумніші і знаючі люди планують кожну зустріч з людьми. Будь-яке питання з боку здатний відвести від теми, а публіці подобаються впевнені оратори.
2
Одягніться так, щоб аудиторія прийняла вас за свого. Згадайте приказку «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму». Вона як і раніше актуальна. Дізнайтеся, перед якою аудиторією вам належить виступати і підберіть відповідний костюм. Робочі навряд чи сприймуть людини в яскравій клубній одязі, а до бізнесменів не варто виходити в светрі. Люди з більшою охотою сприймають ораторів, схожих на них самих. Але врахуйте: ви повинні бути одягнені трохи краще, ніж ваш середньостатистичний слухач.
3
Добийтеся тиші перед вашим виступом. В іншому випадку вас просто не почують. Публіка заспокоїться протягом хвилини, якщо ви вийдете на сцену і будете просто мовчати і спостерігати за людьми.
4
Зламайте недовіру аудиторії на початку виступу. Одне з правил успішного оратора: якщо ви змусили людини розсміятися, він буде ставитися до вас з симпатією. Тому зробіть декілька смішних заготовок. Добре, якщо ви зможете розповісти в контексті виступу декілька цікавих фактів зі свого життя. Індивідуалізація - безпрограшний ход.А щоб остаточно розтопити лід недовіри, постарайтеся оперувати фактами, актуальними конкретно для цієї аудиторії. Наприклад, виступаючи перед заводськими робітниками, варто попередньо дізнатися їх середню зарплату. Вплетіть цю інформацію в свій виступ, і ви відразу станете цікавіше для слухачів.
5
Говоріть з аудиторією на її мові. Швидше за все, інтелігент не почує оратора, викладає думки за допомогою вуличного жаргону, а прості робітники з іронією поставляться до зайвої літературності мовлення.
6
Намагайтеся, щоб ваша думка була зрозуміла дитині, але в той же час не спілкуйтеся з публікою, як з дітьми.