Як набрати м'язову масу.

Щоб набрати м'язову масу, потрібно об'єднати два види зусиль: тренуватися і правильно харчуватися. Без тренувань ви наберете не м'язеву, а жирову масу, а без правильного харчування будете тільки витрачати як м'язову, так і жирову масу, не збільшуючи масу мускулатури.
Інструкція
1
Вам необхідно почати тренуватися. Під час інтенсивних занять м'язова тканина травмується, на її відновлення і нарощування потрібен час. Тому тренуйтеся не більш 3 разів на тиждень. Тоді м'язи встигнуть відпочити і підрости до наступного заняття.
2
Працюйте над різними групами м'язів, одні й ті ж не повинні активно опрацьовуватися більше, ніж 2 рази на тиждень. Якщо ви сильно втомлюєтеся і не встигаєте відпочити до наступного тренування, то або зменшите їх кількість, або тренуйтеся менш активно. М'язовий біль повинна проходити до наступного заняття.
3
М'язи ростуть не під час занять, а поки ви відпочиваєте. Тренування лише стимулює їх до зростання. Тому висипайтеся. Спіть стільки, щоб організм встигав повністю відпочити.
4
Вам потрібно почати інтенсивно харчуватися не менше трьох разів на день. Намагайтеся вживати більше білкової їжі, такої як м'ясо, птиця, риба, молочні та кисломолочні продукти. Саме це є для м'язів своєрідним будівельним матеріалом.
5
Не забувайте про вуглеводну їжу, без неї ви не зможете тренуватися, так як саме вона дає енергію організму. Каші, макарони, хліб з борошна грубого помелу, фрукти - це все необхідно, щоб отримувати енергію з харчування, а не витрачати тканини організму.
6
Не забувайте про овочі та фрукти. Без вітамінів організм не зможе правильно засвоювати їжу, а значить, можуть з'явитися порушення обміну речовин, виникнуть розлади травної системи.
7
Існують добавки в спортивне харчування: протеїни, гейнери, амінокислоти. Перед їх вживанням порадьтеся зі своїм лікарем і тренером. Правила прийому цих речовин відрізняються для різних типів здоров'я.
Корисна порада
Не поспішайте і не турбуйтеся, якщо все виходить не так швидко, як цього хочеться. Дуже хорошим результатом вважається нарощування м'язової маси на 2 кг на місяць.