Як визначити глибину залягання води. глибина залягання грунтових вод.

При споруді будинку, погреба або вигрібної ями, облаштуванні дренажних систем на заміській ділянці і спорудженні колодязів і басейнів дуже важливо знати, як глибоко залягають грунтові води . Які методи існують для цього?
Вам знадобиться
  • садовий або ложковий бур.
Інструкція
1
Слід врахувати, що на рівних ділянках глибина залягання грунтових вод (по поверхні) майже однакова. На територіях, що мають нерівну поверхню, ґрунтові води мають меншу глибину в більш низьких місцях.
2
Якщо територія заболочена, то це означає знаходження рівня вод на невеликій глибині, зазвичай менше одного метра. При заливанні водою дрібних впадинок можна говорити про знаходження грунтових вод на досить високому рівні, тобто вище рівня землі. При великій кількості опадів рівень вод може підвищуватися, а в посушливі періоди, відповідно, знижуватися. Якщо вода виходить на поверхню, то дзеркало вод можна визначити прямо по рівню вод на землі.
3
При знаходженні рівня вод нижче поверхні землі необхідно пробурити свердловини, які мають малий діаметр. Для цієї мети застосовується довгий садовий бур (для глибини до 2 метрів) або професійний ложковий бур, який дозволяє бурити і брати грунтові проби на значній глибині (до п'яти метрів). Рівень води після пробуріванія змиритися через 24 години. Якщо через 3-5 діб рівень не змінився, то він є правильним значенням, яке можна використовувати при будівництві.
4
Якщо вода залягає на більшій глибині, слід уважно вивчити прилеглу територію: провести огляд колодязів, джерел, кар'єрів, знижень поверхні і т.д. При обліку топографії місцевості, можна приблизно назвати глибину залягання вод. Якщо води не знайдені на глибині до трьох-п'яти метрів, то шукати їх не варто - вони безпечні при будівництві фундаменту будівель. Якщо будується шахтний колодязь або свердловина, то інформація про грунтових водах обов'язкове. Додатково треба з'ясувати, які породи містить грунт, що має грунтові води . Для цього проводиться додаткове обстеження (береться проба ґрунту).
Зверніть увагу
Грунтові води є ніщо інше, як перший від поверхні землі підземний водоносний шар. Він залягає в основі своїй вище водотривкого шару. В грунтових водах основним джерелом вологи є довколишні річки або озера, а також розтанув сніг і в цілому атмосферні опади. Низьким рівнем залягання ґрунтових вод вважається рівень 2 метра і нижче. При такому показнику можна не враховувати глибину залягання ґрунтових вод при закладці фундаменту.
Корисна порада
Глибина аераційної зони різна, тому що залежить від кліматичних умов, рельєфу і типу порід на кожній окремій території. Чим менше зона аерації, тим ближче підходять грунтові води до поверхні землі, утворюючи підтоплені і заболочені ділянки. І якщо подібні явища в природі мало турбують дачників і власників заміських ділянок, то близьке залягання грунтових вод на власних ділянках часто стає справжньою проблемою, вирішення якої потребує чимало сил і терпіння.