Як пересадити бегонію. Як пересадити квітучу бегонію.

З усього існуючого розмаїття кожен вид бегонії по-своєму прекрасний. Це вибагливі рослини, що вимагають ретельного догляду: вони не виносять прямих сонячних променів, високої температури та низької вологості. Для того щоб бегонії давали яскраву зелень і цвіли протягом довгого часу, необхідно щорічно їх пересаджувати і збагачувати виснажений грунт.
Інструкція
1
Приготуйте ємність для пересадки. Через велику ймовірність загнивання коренів і застою вологи фахівці категорично не рекомендують садити бегонії в пластикові кашпо. Використовуйте керамічні та глиняні миски з високими піддонами, щоб надлишки води при поливі не залишалися в грунті. Молоді вкорінені живці садіть в горщики радіусом 5-6 см, а рослини постарше - 8-10 см. При пересадці врахуйте, що нова ємність повинна бути як мінімум на 1/3 більше прежней.На дно квіткового горщика помістіть дренаж (керамзит, биті черепки , оскільки червоної цегли). Наступним шаром розташуйте деревне вугілля.
2
Підготуйте субстрат, відповідний бегоній, він повинен бути достатньо пухким і повітропроникним. Для посадки молодих рослин змішайте в рівній пропорції землю і торф, а для дорослої бегонії приготуйте суміш із землі, торфу і піску. В такому грунті рослини розвивають хорошу кореневу систему і красиву зелене листя. Ретельно пролийте субстрат теплою водою.
3
Вийміть бегонію з колишнього горщика. Для цього рівномірно постукайте по всьому діаметру ємності і нахиліть її під гострим кутом. Обережно візьміть пальцями стебла і листя, вивалити на руку земляний ком. Зріжте старі підсохлі коріння, дерев'яною паличкою зчистіть з землі рештки дренажу і деревного вугілля. Якщо при струшуванні землі ви помітите ознаки загнивання, повністю очистіть кореневу систему, промийте її в слабкому розчині марганцівки. Після обрізки підгнилих коренів дайте їм підсохнути, а потім присипте місця зрізів товченим активованим або деревним вугіллям.
4
Опустіть підготовлене рослина в центр нового горщика. Обережно, щоб не зламати листя, підсипайте підготовлений субстрат в порожнечі по краях земляного кома. За необхідності приминав грунт пальцями. Насипте в ємність стільки землі, щоб до верхньої кромки залишилося не менше 1-1,5 см. Це простір придасться для подальшого поливу бегонії.
5
Рясно полийте посаджене рослина доти, поки вода не стане виходити з дренажного отвору.