Як зробити ширінку на спідниці.

Існує кілька видів застібок на спідницях: гачки, гудзики і блискавки. Застібка-блискавка - найбільш простий і зручний варіант. Вона вшивається в лівий бічний або центральний шви. Цей процес вимагає акуратності і мінімальних навичок роботи зі швейною машинкою.
Вам знадобиться
  • - швейна машинка;
  • - нитки під колір тканини;
  • - голки;
  • - шпильки;
  • - ножиці;
  • - однорожковая лапка для швейної машинки;
  • - клейова.
Інструкція
1
Стачайте (зшийте між собою) частини спідниці до місця передбачуваного розташування блискавки. Початок і кінець шва закріпіть зворотним ходом або зав'яжіть кінці ниток вузлом.
2
Зріжте надлишки тканини, якщо вони утворилися. Обмітайте вільні краї.
3
До припуску за місцем вшивання блискавки приклейте з вивороту смужки клейовий, загніть їх і заутюжьте. Клейова потрібна для того, щоб шов не «тягнув» тканину і не деформував її після вшивання блискавки. Розмір смужок клейової повинен відповідати розмірам припусків.
4
Візьміть Спідничні блискавку під колір тканини. Розкрийте її і прикладіть до розрізу так, щоб краї ланок збіглися з заутюженнимі сторонами вироби. Верхні ланки розташуйте на 1-1,5 см нижче верхнього зрізу спідниці, залишаючи місце для приточування пояса або обтачки. Приколіть блискавку до тканини в такому положенні, а потім приметайте одну половину з лицьового боку спідниці.
5
Застебніть блискавку і приметайте аналогічним чином іншу половігу, вирівнюючи верхні зрізи. Якщо ви все зробили правильно, то краї тканини повинні зійтися і закрити блискавку без перекосів і складок.
6
Поставте в машинку однорожковую («половинчату») лапку для вшивання блискавки. При її відсутності можна користуватися звичайною, але необхідно стежити за тим, щоб рядка не викривлялася. Заправте машинку нитками в колір тканини.
7
Ушийте блискавку у напрямку зверху вниз з одного боку і знизу вгору - з іншого. Шов повинен бути безперервним. При переході з однієї сторони на іншу зробіть строчку ви вигляді літери «П» або «Л» (трикутник), розташовуючи їх вище поперечної скоби на нижньому кінці блискавки. Закріпіть сходинку способом, описаним у першому кроці.
8
Видаліть намітку.
9
Вільний край тасьми блискавки з виворітного боку підшийте до припуску середнього або бокового шва спідниці.
Корисна порада
Якщо ви впевнені у своїй майстерності, то можете не Наживляємо деталі, а лише сколоти шпильками перпендикулярно шву, і по шпильок прокласти машинну строчку.