Як зберігати моркву в квартирі.

Зберегти морква в квартирі до весни при відсутності льоху або підвалу досить непросто. Але є деякі секрети, які дозволяють цьому вітамінному коренеплоду зберегтися як можна довше.
Вам знадобиться
  • кореневища хрону, цибулиння, глина, ящики, поліетиленові пакети.
Інструкція
1
Якщо моркви не дуже багато, упаковуйте її в поліетиленові мішки і кладіть в холодильник. Краще, якщо мішки будуть вакуумними. Проте, такий спосіб зберігання не може розглядатися, коли коренеплодів багато і зберегти їх потрібно до весни.
2
Для дуже тривалого зберігання моркви в квартирі є такий спосіб: з осені підготовлені коренеплоди завантажують у розчин глини, сметанообразний по консистенції. Після цього обмазану глиною морква виймають з ємності, просушують на сонці до утворення скоринки і складають у поліетиленові незав'язаною мішки.
3
Ще одним ефективним методом зберігання моркви в умовах квартири є наступний: беруться картонні ящики, місткістю не менше 10 кг, в них, щільними рядами укладаються коренеплоди моркви. На кожні 20 морквин кладеться одне кореневище хрону довжиною близько 30 см. Ефірні олії, що містяться в корені хрону, перешкоджають утворенню цвілі і грибка, тому містять у собі речовини, які мають бактерицидну дію. Ящики з морква ю і хріном слід помістити в найхолодніше місце квартири. Не тримайте ємності для зберігання відкритими.
4
Цибулиння, якої в достатку пересипають коренеплоди моркви, також сприяє більш тривалому зберіганню цього овоча. Лушпиння повинна бути сухою і чистою. Зберігання здійснюється в темному місці, тому на світлі морква набуває гіркоту.
5
Якщо у вас є добре утеплений балкон, можна зберігати морква в ящиках з вологим піском там, але стежити, щоб вона не промерзають. Якщо балкона немає, деякі городяни користуються сходовими клітками, як місцем зберігання овочів. Але це можливо в умовах довірчих відносин з сусідами і за відсутності в під'їзді сторонніх людей.
6
Деякі господині віддають перевагу перетирати морква на тертці і в такому вигляді зберігати в морозилці. Недоліками такого зберігання є втрата смакових якостей і більшості вітамінів.