Як навчити працювати на комп'ютері.

Уміння працювати на комп'ютері в сучасному світі є необхідним умінням практично для кожної людини. Як навчити людину працювати на комп'ютері ? Це питання, яке потребує більш детального розгляду.
Вам знадобиться
  • диски з навчальними програмами, методична література.
Інструкція
1
Отже, людина прийшла вчитися роботі на комп'ютері . З чого почати навчання? Перше, що необхідно зробити - це розповісти учневі про головних складових частинах комп'ютера: моніторі, системному блоці, клавіатурі; про їх призначення і пристрої.
2
Потім необхідно сформувати уявлення людини про принципи будови і роботи тієї операційної системи, яка встановлена на комп'ютері . Навчається повинен зрозуміти, що таке робочий стіл, що являє собою файлове зберігання інформації, знати одиниці виміру інформації, представляти всю архітектуру побудови кореневих директорій і піддиректорій.
3
Перш за все необхідно навчити людину таким простим речам, як включення, вимикання комп'ютера, створення текстового файлу в програмі «блокнот», збереження цього файлу на жорсткому диску, копіювання, вирізання, переміщення файлів, створення і копіювання ярликів на робочий стіл , створення папок і робота з ними.
4
Далі можна перейти до знайомства з програмами-архіваторами, демонструючи на практиці їх корисність. Необхідно ознайомити початківця з принципом установки і видалення програм.
5
Коли учень отримає основні навички оперування файлами і папками на комп'ютері , можна переходити до вивчення пакету програм Microcoft Office, основними програмами якого є Word і Excel.
6
При вивченні цих програм, як і при вивченні будь-яких інших комп'ютерних програм, новачкові насамперед слід звернути увагу на панель кнопок і вивчити їх функціонал. Корисними будуть знання і про так званих «гарячих» клавішах і їх поєднаннях, що дають можливість швидкого введення тієї чи іншої команди. Швидкість набору відпрацьовується в ході систематичних практичних занять.
7
Знайомство з можливостями браузерів, інтернетом, електронною поштою та іншими програмами, пов'язаними з всесвітньою павутиною, краще почати тоді, коли у людини вже будуть відпрацьовані основні комп'ютерні навички.
8
Для успішного навчання можна придумувати різні завдання для учня: наприклад, на диску С створити папку з ім'ям «Фотографії», перейменувати її в папку «Мої документи», скопіювати дану папку на диск Е, вставити в неї будь-якої текстовий документ, заархівувати цю папку архіватором WinRar, створивши саморозпаковується, розпакувати цей архів і т.п.
9
Запис інформації на знімні носії освоюється також в ході систематичних практичних занятій.Ежедневние заняття з навчаються на комп'ютері , серйозний підхід до справи допоможуть вам швидко перетворити новачка в впевненого користувача.
Корисна порада
Використовуйте методичну літературу, навчальні диски.
У 1996 році багато країн світу відзначили 50-річчя інформатики. Ця подія пов'язують з 50-річчям створення першої електронно-обчислювальної машини Eniac. Жодна обчислювальна машина не зробила такого великого впливу на розвиток цифрових технологій, як Eniac.
Інструкція
1
Перший комп'ютер Eniac був створений в США в 1946 році. Авторами проекту були вчені Джон Моклі і Дж.Преспер Екерт. До групи розробників входив Джон фон Нейман, який сформулював принципи пристрою комп'ютера. Сучасні ЕОМ конструюють відповідно до цих принципів.
2
Згідно з принципами, сформульованим Нейманом, комп'ютер повинен складатися з арифметичне-логічного пристрою, пристрої керування виконання програм, що запам'ятовує пристрої, пристрої введення-виведення інформації.
3
Перша електронна обчислювальна машина Eniac створювалася на замовлення міністерства оборони США для вирішення балістичних задач. Комп'ютер Eniac виявився здатний вирішувати безліч завдань не тільки у військовій галузі. Перший успішний чисельний прогноз погоди був проведений за допомогою Eniac в 1950 році.
4
Комп'ютер мав малий обсяг внутрішньої пам'яті, якого вистачало тільки для зберігання числових даних. Програми для розрахунків доводилося практично «впаивать» в електронні схеми машини. Програма задавалася схемою комутації тригерів на 40 набраних полях, тому перенастроювання машини займала тижні. Перший комп'ютер використовував десяткову систему числення (в сучасних ЕОМ використовується двійкова система). За своєю структурою перший комп'ютер був аналогом механічної обчислювальної машини.
5
У комп'ютері Eniac використовувалося три типи електронних схем: схеми збігу, збірні схеми і тригери. Сигнал на виході на схемах збіги з'являвся тільки у випадку, якщо надійшли сигнали на всі входи. У збірних схем сигнал на виході з'являвся у випадку, якщо був присутній сигнал хоча б на одному вході. Тригери були виконані на подвійних тріодах - дві трьохелектродні електронні лампи монтувалися в одному балоні.
6
Використання електровакуумної технології дозволило добитися швидкостей, недоступних при застосуванні електромеханічних елементів. Комп'ютер Eniac міг виконати 5000 операцій додавання і 360 операцій множення в секунду. Механічні та електромеханічні арифмометри виробляли розрахунки в сотні разів повільніше.
7
Вага машини складала 30 тонн. Площа, яку займав перший комп'ютер - 300 кв.м. У проекті першого комп'ютера було закладено 17 468 електронних ламп. Це пояснювалося тим, що Eniac створювався для роботи з десятковими числами. Проте така кількість ламп призводило до перегріву і поломок. У 17 тис. Ламп кожну секунду виникало 1,7 млрд умов, за яких одна з ламп могла не спрацювати.
8
Розробники вирішили цю проблему таким чином - на електронні лампи стали подавати меншу напругу, і кількість аварійних ситуацій знизилося. Дж.Екерт став автором програми контролю несправності апаратури. Кожен компонент першого комп'ютера ретельно перевірявся і запаювався на потрібному місці.
9
Перший комп'ютер Eniac працював 9 років з моменту створення. Останній раз його включали у 1955 році.