Як відкрити свою проектну фірму.

Якщо ви за фахом інженер, то, можливо, вам приходила в голову думка про відкриття власної проектної фірми. Це досить складна і витратна справа, але воно варте того.
Вам знадобиться
  • - Бізнес-план;
  • - штат;
  • - початковий капітал;
  • - ліцензія.
Інструкція
1
Отримайте ліцензію професійного інженера. Будьте готові пройти для цього спеціальне навчання. Ви не зможете мати ліцензію без ступеня бакалавра, але в деяких країнах даний документ можна придбати і без ступеня в галузі інженерних чи суміжних наук. Однак, отримавши потрібний диплом, ви заручитеся ліцензією набагато швидше.
2
Пройдіть необхідні іспити з ліцензування, викладені в правилах для професійних інженерів. Здайте для цього всі тести, які будуть потрібні. Пройдіть практику, пропрацювавши якийсь час на інженерну компанію. Час досвіду роботи варіюється також від особливостей тієї країни, в якій ви живете.
3
Розробіть ідею для проектної організації. Оцініть власну спеціалізацію. Вона може бути пов'язана з нафтою, електрикою або механічними приладами. Також вивчіть спеціалізації потенційних партнерів, яких ви знайдете для спільної роботи. Запишіть ідеї для фірми, які відповідає поточним потребам конкретної ринку.
4
Складіть бізнес-план для інженерної фірми. Перш ніж ви зможете збільшити свій капітал і почати бізнес, розпишіть всі наявні ідеї в короткій і переконливою презентації. У процесі неї стане ясніше, куди рухатися далі. Розробіть маркетингову стратегію, всі юридичні та фінансові аспекти.
5
Забезпечте капіталом вашу проектну фірму , надавши бізнес-план інвесторам. Вони будуть готові передати вам гроші в борг або в обмін на частину вашого прибутку. Юристи та бухгалтери допоможуть прискорити цей процес.
6
Найміть співробітників для вашої проектної фірми. Шукайте тільки кваліфікований персонал. Зробіть це за допомогою оголошень, розміщених у фахових виданнях. Користуйтеся інтернет-ресурсами. Особисті контакти також знадобляться.