Як провести класну годину цікаво. Як провести класну годину 1 вересня з п'ятикласниками.

Провести класний годину так, щоб дітям було цікаво, - це половина успіху і головна складова досягнення мети. Класний годину зазвичай орієнтований на актуальні проблеми класного колективу і має виховні цілі. Моралізаторство в цьому напрямку буде малоинтересно, а ось активні форми і технології пройдуть "на ура". Вибір технології проведення цього заходу залежить від цілей, віку учнів і досвіду класного керівника.
Інструкція
1
Вибравши тему, постарайтеся відразу задати їй такий тон, який не залишить дітей байдужими, викликатиме емоції, бажання заперечити або переконати. Для цього залучайте дітей у планування тематики класних годину ов на рік або чверть (також можна підключати і батьків). Відмовтеся від нудних формулювань по старинці. Використовуйте не тільки спірні питання, а й недомовленості, крилаті вирази, гумор і афоризми.
2
Підберіть ситуації по темі, які можна було б розіграти, запропонуйте дітям вибрати ролі (технологія театральних прем'єр). Наприклад, якщо ви хочете переконати поступатися місцем літнім людям в транспорті, запропонуйте комусь із дітей написати історію від імені старого людини. Намагайтеся, щоб діти мали можливість розглянути, описати і обговорити якесь явище з усіх боків, відчути його і зробити свої власні висновки.
3
Оберіть одну з технологій, яка дозволить проявити дитячу активність: дискусії, фокусні групи, КВК, тренінги, конференції, ігри-подорожі, віртуальні подорожі. Але врахуйте, що не слід перевантажувати активними формами навчання та іноді можна використовувати зборів, тематичне лекції або просто годину спілкування.
4
Запрошуйте цікавих людей з боку для у годину тия в класному годину е. Це можуть бути фахівці, авторитетні особи, просто успішні люди. Залучайте і дітей в підготовку тих класних годину ов, які цікаві їм особисто.
5
Використовуйте наочність. Наприклад, до класного годину у «Про що розповів портфель», присвяченому акуратності, заздалегідь готується модель портфеля неохайного учня. Така наочність дозволяє дітям жваво реагувати на сенс, повчання, формувати своє ставлення і навіть коректувати поведінку.
6
Проводите бесіди за допомогою навідних, проблемних питань, відповідаючи на які дитина самостійно приходить до якихось висновків. Таким чином, формується не тільки власну думку дитини, але і приймається відповідальність за свою поведінку.