Як виділити маску.

Для тонкої обробки зображень буває необхідно захистити від змін якісь фрагменти. Маска шару, подібно до справжнього масці, ховає те, над чим ви не хочете працювати зараз, не заважаючи застосовувати до основного малюнку всі інструменти і методи Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте ізображеніе.Нажміте D, щоб встановити кольори за замовчуванням. На панелі інструментів вибирайте Edit in Quick Mask («Редагування в режимі швидкої маски»). У версіях Photoshop нижче SC3 використовуються дві кнопки: для режиму маски і для стандартного режиму. Починаючи з 10-й версії, залишилася тільки одна. За допомогою інструменту Brush Tool («Кисть») починайте зафарбовувати зображення - ви побачите, як воно покривається прозорою червоною плівкою. Поверніться в стандартний режим і переконайтеся, що зафарбована частина виділена бегущими «мурахами».
2
Малюючи в режимі швидкої маски чорним кольором, ви додаєте червону плівку до зображення, білої пензлем - знімаєте. Різні відтінки сірого кольору посилюють і послабляють захист малюнка - чим темніше колір, тим менше буде вплив на зображення. Використовувати можна не тільки кисть, але й інші інструменти. Вибирайте Gradient Tool («Градієнт»). На панелі властивостей встановіть перехід кольорів від чорного до білого і проведіть лінію від лівого краю фотографії до правого.
3
Перейдіть в стандартний режим, натиснувши відповідну кнопку. Скопіюйте зображення в буфер комбінацією Ctrl + С.
4
Відкрийте другу картинку.
5
Вставте збережене зображення, використовуючи клавіші Ctrl + V. Ви побачите, як плавно переходить один малюнок в іншій там, де в режимі швидкої маски захисна плівка стала повністю прозорою.
6
Якщо ви спочатку виділіть частину зображення будь-яким інструментом з групи Marquee Tool («Виділення»), а потім перейдете в режим швидкої маски, то побачите, що вся картинка за межами виділення покрита червоною захисною плівкою. Відповідно, змінювати ви зможете тільки виділений фрагмент.
7
Є багато способів накласти маску шару. Відкрийте зображення. Скопіюйте другу картинку і вставте її верхнім шаром Ctrl + V. На панелі шарів натисніть іконку Add Layer Mask («Додати маску шару»). Поруч з іконкою шару з'явиться зображення маски білого кольору. Простягніть лінію чорно-білого градієнта від правого краю малюнка до центру. Частина зображення верхнього шару стала невидимою, а іконка маски наполовину почорніла. Чорний колір приховує зображення, білий - відновлює. Вибирайте кисті різних відтінків сірого і попрацюйте над колажем, приховуючи і виділяючи фрагменти двох фотографій.
Корисна порада
Якщо ви накладіть інвертовану маску шару (Alt + Add Layer Mask), прихованим виявиться верхній шар, а маска буде чорного кольору. Для відновлення невидимого шару використовуйте білу кисть.