Як купити і продати авто.

Купівля або продаж автомашини - завжди хвилююча і клопітка захід. Якщо ви вирішили купити або продати автомобіль, то вам варто врахувати деякі моменти. Тут важливо не продешевити і не прогадати. Дотримуйтесь наступних правил, щоб не затьмарити угоду і не перетворити купівлю-продаж машини в головний біль.
Вам знадобиться
  • - договір купівлі-продажу;
  • - зняття/постановка на облік;
  • - інтернет або автомобільний журнал;
  • - оформлення страховки;
  • - огляд автомобіля в техцентре.
Інструкція
1
Не поспішайте продати або купити машину. Визначтеся заздалегідь з вартістю, якщо ви намагаєтеся продати автомобіль. Вивчіть попит і ринкову вартість у вашому регіоні, перегляньте подібні оголошення. Якщо ви бажаєте купити, то визначитеся з маркою, передбачуваною вартістю і роком випуску автомобіля. Підберіть на дошках або автомобільних сайтах в інтернеті або в журналах оголошення про продаж автомобілів.
2
Перед продажем або купівлею неодмінно зв'яжіться з продавцем (покупцем) і уточніть актуальність пропозиції. Якщо ви купуєте, то заздалегідь дізнайтеся за телефоном всі подробиці (знятий чи автомобіль з обліку, який його пробіг, загальний стан, можливість торгу). Якщо вас влаштували всі умови, то домовтеся про зустріч. Підбирайте відразу кілька можливих варіантів, щоб не втратити час і можливих клієнтів. Покупець може відмовитися від угоди. А у випадку, якщо ви самі купуєте автомобіль, при особистому огляді, можливо, що він вас не влаштує.
3
Спокійніше для себе купувати автомобіль, який вже знятий з обліку. Адже в даному випадку ви будете бути його власником. Якщо ви продаєте автомобіль, то обов'язково зніміть його з обліку, а не продавайте за дорученням, так як податки і штрафи в даному випадку будуть приходити саме до вас. Гарантії, що новий господар стане справно все оплачувати, немає ніякої. Поставити або зняти автомобіль з обліку просто (не займає більше одного робочого дня).
4
Перевірте техстан автомобіля при покупці, якщо його зовнішній стан і ціна вас влаштували. Робіть це в спеціалізованих сервісах. Намагайтеся не вірити власнику на слово і не користуйтеся його порадами щодо вибору сервісу, так як укладення сервісу в даному випадку може бути некомпетентно. Заздалегідь знайдіть в інтернеті пару адрес і телефонів підходящих організацій для проведення незалежної оцінки. Діагностику, як правило, оплачує покупець.
5
Не забудьте скласти договір купівлі-продажу. Покупцеві він необхідний для постановки автомобіля на облік, а продавцеві для вирішення можливих спірних ситуацій (податки, штрафи). Обов'язково купіть страховку у разі купівлі автомобіля. Без страховки управління автотранспортом заборонено.