Як містити вужа.

Уж - не найпоширеніший мешканець домашніх тераріумів. Проте, догляд та спостереження за цим створенням може бути вельми цікавим проведенням часу для любителя рептилій. Але не забувайте, що є правила, яких необхідно дотримуватися, щоб вуджу було достатньо комфортно в його житлі.
Вам знадобиться
  • - просторий тераріум;
  • - кювета для води;
  • - грунт;
  • - корчі для оформлення ландшафту;
  • - мох;
  • - лампа розжарювання;
  • - живий корм.
Інструкція
1
Для вужа необхідно підготувати тераріум, досить просторий і високий - адже доросла особина, залежно від різновиду, може досягати в довжину 1 - 1,5 м. Подбайте про те, щоб тераріум щільно закривався сітчастої кришкою. Дно можна покрити піском або торфом. Обов'язкова умова для змісту вужа - наявність в тераріумі водойми. Розмір водойми повинен бути таким, щоб змія могла згорнутися там цілком. Помістіть в тераріум одну дві-корчі, за якими ваш вихованець зможе лазити так само, як він робив би це в природі. Постарайтеся розташувати їх так, щоб вже міг використовувати їх як укритія.Пріятним доповненням ландшафту будуть також ділянки, вистелені мохом - він допоможе зберегти комфортну для вужа вологу.
2
Встановіть над тераріумом лампу розжарювання, бажано з дзеркальним відбивачем. Це дозволить вуджу отримати достатню кількість світла і тепла навіть в непогідні дні. Пам'ятайте також, що тераріум краще розташовувати в найбільш сонячної частині приміщення. Оскільки створити вуджу безпечні умови для зимової сплячки не так-то просто, краще не дозволяти йому погр вужа ться в цей стан. Сплячки можна уникнути, забезпечуючи змії цілий рік достатня кількість тепла, світла і живого корму.
3
Однією з особливостей змісту змій є те, що вони потребують живої, що просувалася їжі. Нею можуть стати для вужа жабенята, пуголовки, маленькі рибки. В крайньому випадку, якщо взимку немає можливості дістати живий корм, вужа можна привчити до замороженої їжі. Але тоді корм доведеться вкладати в рот змії насильно, оскільки вона не сприйматиме нерухомі шматочки м'яса або риби як їжу. Такий спосіб годування може стати для вужа причиною травми, через крихкість його щелеп. Годувати вужа потрібно приблизно раз на три дні.
4
Якщо вже втрачає рухливість, а його шкурка - колір і блиск, можливо, йому належить линька. Важливо не переплутати цей стан з хворобою. Ще одна ознака того, що змія збирається линяти - це її прагнення знаходиться у воді якомога довше і частіше. Можливо, вам вдасться побачити, як вуж вибирається зі старої шкурки. Після линьки ваш вихованець постане в свіжої лусці, яскравою і блискучою. Старі шкурки можна зберігати, спостерігаючи по них динаміку росту вужа .
Зверніть увагу
Спілкуючись з вужем, пам'ятайте, що як би ласкаві були ваш голос і інтонації, це не має для нього жодного значення - адже змії не чують. Ретельно контролюйте ваші рухи: вони повинні бути повільними і обережними. Зір у змій не дуже хороше, тому несподіване дотик, особливо зверху, може бути сприйнято вужем як атака хижака. Хоч вужі і не отруйні, але в якості самозахисту вони можуть кусатися.
Корисна порада
Не забувайте регулярно міняти свіжу воду у водоймі, адже вона необхідна вуджу для пітья.Чтоби відрізнити самця вужа від самки, потрібно подивитися на хвіст змії. У самців на хвості є характерне потовщення, у самки ж хвіст рівний і гладкий.