Як закріпити акрилові фарби.

Акрилові фарби знайшли широке застосування, наприклад, їх використовують у розписі тканин. Батик - це дивовижне мистецтво прикраси тканини. Використовуючи спеціальну технологію, майстри по батику на тканину наносять соковиті, яскраві малюнки. З такої розписаної тканини виготовляють елементи декору або одяг. Модницям подобаються красиві колірні переходи, які виникають при розпису тканини.
Інструкція
1
Сьогодні сучасна промисловість для батика випускає велику кількість різноманітних фарб і засобів, але в основному для розпису використовують акрилові фарби на водній основі. Вони дуже добре змішуються і створюють гарні відтінки і переливи, а на тканину легко лягають. Спеціальні резерви не дозволяють фарбам безформно розпливтися, тому малюнок легко наносити.
2
Розпис акриловими фарбами не терпить поспіху і суєти. На початку роботи уважно прочитайте інструкцію, витримаєте всі інтервали при нанесенні різних верств, потім виріб гарненько просушіть і ретельно закріпіть фарби . Тоді ваш твір можна буде прати, і воно буде вас дуже довго радувати своєю красою. Щоб акрилові фарби не зникли після прання вироби, малюнок необхідно закріпити, піддати термічній обробці. Спочатку готовий виріб ретельно просушіть (на це може знадобитися до 10 діб). Закріпіть фарби . Для цього виріб пропрасуйте з вивороту праскою або під час прасування використовуйте тонку тканину. Встановіть регулятор праски в режим для вовни чи гарячий режим. Протягом двох хвилин ретельно пропрасуйте виріб, постійно рухаючи праскою. Не тримайте праску на одному місці, щоб не зіпсувати тканину зайвим нагріванням. Процес проглаживания, нагрівання фарб праскою допомагає пигментам і акриловим сполучною з'єднатися з тканинними волокнами.
3
Деякі майстрині для закріплення малюнка поміщають готовий виріб для нагрівання в духовку, пароварку або мікрохвильовку. Якщо ви будете закріплювати малюнок у духовці, то помістіть тканина на чистий лист. Нагрійте духовку до 140 градусів і 10 -15 хвилин в ній потримайте ваше виріб. Якщо ви використовували дуже тонкий шовк, то покрийте його папером для випічки.
4
Можна фарби закріпити і на паровій бані. Тканина, оброблена таким чином, не буде при пранні линяти. Після закріплення фарб ви можете виріб вже використовувати за призначенням, але не варто його відразу ж прати. Чим більше пройде часу до прання, тим фарби триматимуться краще. Якщо ваш батик використовуватиметься як панно, то для закріплення просто використовуйте акриловий лак на водній основі.