Як розібрати рейкова стеля. Рейкова стеля демонтаж.

Якщо рейковий стелю прийшов в непридатність або просто набрид і прийнято рішення змінити його на інший варіант обробки, то потрібно його демонтувати. Обсяг розбирання залежить від подальшого способу декору.
Інструкція
1
Якщо стелю декорований окремо стельовим плінтусом, то спочатку зніміть його, по всьому периметру, а потім приступайте до решти операціями з розбирання рейкової стелі. Демонтаж декоративного плінтуса виробляєте в залежності від варіантів його кріплення. Якщо це клейове з'єднання, то піддіньте плінтус широкої викруткою або ножем і відірвіть.
2
Демонтаж рейкової стелі починайте від крайньої панелі. Акуратно, за допомогою широкої викрутки або стамески по дереву, підігніть кромку пристенного куточка. Підчепивши інструментом бічну стінку панелі, звільніть її з профілю. Звільніть панель із зубчиків монтажної шини.
3
Знімайте по черзі всі панелі рейкової стелі, виводячи їх з зацепов монтажної шини. Працюйте акуратно, намагаючись не погнути і пошкодити, бічні і передні поверхні. Панелі виводите з з'єднання з пристінний куточком, по діагоналі. Якщо між рейками знаходяться вставки, то зніміть їх.
4
Знявши всі панелі, приступайте до демонтажу шин. Послабте пружинний затискач. Від'єднайте шину від вертикального підвісу і зніміть її. Наступні монтажні шини знімайте аналогічним способом.
5
Приступайте до демонтажу підвісів. Відкрутіть головку анкерного болта, прослабит з'єднання з стелею. При цьому використовуйте гайковий ключ або викрутку, залежно від виду кріплення.
6
Витягніть анкерний болт з стельового перекриття. Якщо підвіс закріплений за допомогою монтажного дюбеля, то викрутити дюбель за допомогою шуруповерта. Якщо шуруповерт не допомагає, то зрубаєте дюбель зубилом.
7
Якщо підвіси не використовуватимуться надалі і стелю буде декорований іншим способом, то демонтаж проводите за допомогою болгарки, зрізаючи підвіси на мінімальній відстані від стелі.
8
Приступайте до розбирання пристенного куточка. За допомогою викрутки або Шуроповерти, викрутити дюбеля зі стіни. Якщо це не виходить, то зрубаєте кріплення, за допомогою зубила, яке по ширині менше розміру пристенного куточка.
Корисна порада
Якщо планується тільки замінити рейки, то при демонтажі зніміть декоративний плінтус і самі планки. Перевірте стан кріплення і при необхідності зміцните його або замініть прийшли в непридатність деталі. Після цього встановіть нові рейки.
При в'їзді у вторинне житло або під час ремонту часто виникає необхідність демонтувати старий підвісна стеля з гіпсокартону. Монтаж стелі зазвичай відбувається в наступному порядку: установка обрешітки, вирівнювання на підвісах, обшивка гіпсокартоном, оштукатурювання, фарбування. Розбирати підвісну стелю необхідно в зворотному порядку.
Вам знадобиться
  • - мачульна кисть для змивки штукатурки;
  • - шурповерт з функцією реверсу;
  • - хрестові викрутки;
  • - канцелярський ніж.
Інструкція
1
Видаліть стельовий плінтус, якщо він є. Якщо стельовий плінтус виготовлений з поліуретану, то, швидше за все, ви не зможете використовувати його вдруге. При демонтажі плінтуса легко ламаються. Зніміть всі світильники і заізоліруйте кінці проводів.
2
Видаліть декоративне покриття стелі. Якщо на стелю були наклеєні шпалери, їх треба намочити, прикладаючи дуже вологу тканину. Потім шпалери легко знімуться. Фарбування доведеться замивати.
3
Листи гіпсокартону прийнято кріпити поперек кімнати. Розмір листа дорівнює 1200 х 2500 мм. Рахуючи від кута, визначте, як лежить лист і де знаходиться шов. Якщо стеля робили за технологією, то цей шов закритий сіткою, а потім весь стеля оштукатурений. Зніміть зі швів будівельну сітку-серпянку. Вона легко відклеюється разом із залишками штукатурки.
4
Після зняття серпянки ви побачите саморізи, якими гіпсокартон кріпиться до обрешітки. Так ви виявите одну поперечну напрямну. Металопрофіль монтується в каркас з кроком в 60 см між напрямними. Відступивши від знайденої поперечки на 60 см, знайдіть місце кріплення гіпсокартону до інших напрямних і змийте в цьому місці всю штукатурку, щоб побачити місцезнаходження кріплення.
5
Акуратно викручуйте саморізи, на яких тримається гіпсокартон. Обов'язково скористайтеся допомогою ще одного-двох чоловік. Коли ви знімете перший лист, вам буде простіше демонтувати інші, так як ви будете бачити, де проходить обрешетка.
6
Знявши весь гіпсокартон, приберіть з каркаса короткі обрізки профілю. Вони розташовані уздовж кімнати і кріпляться до поперечок за допомогою хрестових з'єднувачів.
7
Якщо поверх обрешітки були укладені звукоізолюючі мати, акуратно видаліть їх. При необхідності їх можна використовувати повторно. Відчепите підвіси, які утримували поперечки від прогинання, і видаліть їх зі стелі.
8
Знімайте поперечні напрямні, викручуючи саморізи з бічних напрямних профілів.
9
Якщо ви не плануєте знову встановлювати в кімнаті підвісна стеля, зніміть бічні напрямні профілі, прикріплені до стін. В іншому випадку, їх можна залишити, тому що створення будь-якої форми підвісної стелі починається саме з установки цього елемента обрешітки.