Як формувати грошове дерево. хвороби грошового дерева в картинках.

З грошовим деревом або, як правильно воно називається, толстянка пов'язано багато прикмет. Одна з найпоширеніших - вона залучає в будинок фінансове благополуччя, а також приносить його власникові удачу. Тому багато хто намагається тримати у себе вдома це диво-рослину. Але важливо знати, як доглядати за ним і як правильно формувати дерево.
Інструкція
1
Толстянка - одне із самих невибагливих рослин. Воно відмінно переносить сухе повітря, не вимагає частого поливу і обприскування. При цьому вона швидко росте і добре піддається обрізку.
2
Для того, щоб рослина красиво формувалося, потрібно посадити його в зручний горщик. Так як коренева система толстянки широка і неглибока, то і горщик підбираємо такий же. Для стійкості рослини також можна підібрати горщик так, щоб його діаметр дорівнював діаметру крони. Ні в якому разі не саджайте грошове дерево у вузький горщик - він сповільнить його зростання. Пересаджувати грошове дерево можна раз на півроку.
3
Щоб сформувати красиве грошове дерево, необхідно постійно його прищипувати. Як тільки на деревце виростуть три-чотири пари листя, необхідно прищипнуть з'явилася під ними нирку. При цьому намагайтеся не пошкодити листя. Через деякий час замість видаленої нирки ви побачите кілька нових нирок - таким чином толстянка початку гілкуватися. Важливо, щоб нирок було кілька, а не одна. У випадку, якщо появлвітся одна нирка, необхідно знову її видалити.
4
Якщо ж ви запізнилися з прищіпкою, і на деревце не три-чотири пари листя, а більше, то відріжте зайву частину гілки. Місце зламу обов'язково обробіть - товченим активованим вугіллям або корицею. Далі також прищипують нирку.
5
Відрізані зайві гілки толстянки ні в якому разі не викидайте - з них виростуть нові рослини. Вони відмінно можуть прижитися і в грунті, і у воді. Можна підсадити гілочку до батьківського дереву і після вкорінення пересадити його в окремий горщик.
6
Іноді деревцю надають потрібну форму за допомогою фіксуючих матеріалів. Для цього необхідно зігнути молоді пагони в потрібному напрямку і зафіксувати за допомогою дроту або палиці. Як тільки стовбур прийме потрібну форму і одеревенеет, кріплення можна зняти.