Як фарбувати пластикові моделі.

Серед людей, що мають якісь захоплення, виділяються моделісти . Зазвичай таке хобі вибирають для себе ті, хто відрізняються особливою старанністю і завзятістю. Адже збірна пластикова модель повинна бути максимально схожа на оригінал. Для цього потрібно докласти достатньо зусиль, витратити чимало часу і, звичайно ж, навчитися акуратно фарбувати.
Вам знадобиться
 • - модель
 • - фарба (бажано емаль)
 • - ємності для розведення фарби (якщо потрібні)
 • - набір пензликів (балони з аерозольною фарбою або аерограф)
 • - просторе, провітрюване, добре освітлене приміщення
 • - розчинник і невеликий шматок тканини
 • - клейонка для покриття робочої поверхні
Інструкція
1
Оберіть спосіб фарбування. Їх існує декілька: за допомогою пензля, балонів або аерографа. Кожен має свої переваги і недоліки, і може бути застосований як досвідченими моделістами, так і початківцями.
2
Головною перевагою фарбування пензлем є те, що атрибути моделіста досить дешеві (хоча бувають фірмові пензлики, які зазвичай коштують дорого). Тим не менш, цей спосіб залишається самим маловитратним в порівнянні з іншими. Ще один плюс - простота. Зупинившись на даному варіанті, підберіть відповідну кисть. Можуть підійти художні з номерами 00, 01, 02, рідше використовуються товсті (03, 04, 06) для покриття об'ємних деталей лаком, нанесення імітації бруду, пилу і т.д. («Старіння» моделі шляхом нанесення слідів експлуатації, тобто патьоків бруду, дорожнього пилу, іржі, подряпин, називається везерінгом). Перед процесом поверхню бажано вимити з миючим засобом або обробити наждачним папером. Справа в тому, що на занадто гладкий пластик фарба практично не лягає. Тому потрібно створити шар, за який вона буде чіплятися. Фарбування зазвичай здійснюють не менше двох разів. Тримати модель або її частини необхідно в заздалегідь приготовленому утримувачі. Сушити пофарбовані деталі краще згідно інструкції додається до фарби. Сушка може зайняти близько доби. Добре виглядає покрита лаком модель.
3
Фарбування за допомогою балонів з аерозольною фарбою також має ряд переваг і недоліків. До перших відноситься те, що цей спосіб займає мало часу і є досить зручним, а сушка може зайняти близько 20 хвилин. Головний же негативний момент - велика витрата фарби. Також балон у процесі потрібно тримати на строго певній відстані від моделі. Інакше струмінь буде не діставати до поверхні (недокрас), або просто заллє її, утворюючи патьоки.
4
Ще один спосіб здійснення задуманого - використання аерографа. Це пристосування, що дозволяє розпорошувати фарбу дуже дрібною струменем під тиском. Величина струменя регулюється. Діапазон її розмірів досить великий. Можна створити або хмара, або практично пензлик. І в будь-якому випадку фарба ляже настільки рівно, що буде видно найдрібніші похибки на поверхні, що, в якійсь мірі, відноситься до недоліків даного виду фарбування. А значить, моделіст повинен дуже ретельно підготуватися: поглибити щілини, зашпаклювати і затерти стики. Висока ціна самого обладнання теж не найприємніший момент. При цьому після кожної фарбування необхідно розбирати і промивати аерограф розчинником, потім просушувати. Сама фарбування займає мінімум часу, а підготовча і заключна (миття, чищення обладнання) стадії - значну його частину. Таким чином, даний метод підходить для неледачих моделістів.
5
Вибравши найоптимальніший для вас варіант, можете приступати безпосередньо до роботи. Місце проведення повинне добре провітрюватися, бути досить просторим і яскраво освітленим. Розчинник і невеликий шматок тканини тримайте під рукою, щоб при необхідності видалити плями з рук, навколишніх предметів і з деталей при невдачі. Закрийте поверхню, на якій будете фарбувати, клейонкою або газетою. Бажано мати ємності для розведення фарби. Завершивши процес, залиште модель просушуватись. А пензлика або деталі аерографа ретельно промийте розчинником.
Корисна порада
Початківцям моделістам краще не використовувати світлі типи фарб, т.к. вони видають все похибки поверхні моделі. При фарбуванні пензлем мазки краще робити розмашистими, що допоможе уникнути розлучень.
Найвиразнішою частиною обличчя є очі , але безграмотний макіяж може зіпсувати всю справу. При нанесенні декоративної косметики на очі вкрай важливі акуратність і правильна послідовність дій.
Вам знадобиться
 • - засіб для вмивання;
 • - зволожуючий крем;
 • - тональна основа;
 • - пудра;
 • - олівець для очей;
 • - тіні;
 • - туш;
 • - пензлі, аплікатори;
 • - ватяні палички.
Інструкція
1
Підготуйте особа до нанесення макіяжу. Вмийтеся за допомогою м'якого очищаючого кошти, а потім сполосніть шкіру прохолодною водою. Намагайтеся не терти очі під час вмивання - почервоніння вас не прикрасить. Ранкову припухлість повік легко зняти, якщо протерти їх кубиком косметичного або харчового льоду.
2
Після вмивання промокніть обличчя рушником. Якщо ви носите контактні лінзи, то надіньте їх. Потім дайте вологій шкірі повністю висохнути і лише після цього починайте займатися макіяжем.
3
Обов'язково використовуйте креми для повік. Шкіра навколо очей дуже суха і дуже ніжна. Її необхідно захищати і зволожувати. Візьміть трохи зволожуючого засобу і нанесіть на верхні і нижні повіки легкими масажними рухами.
4
При необхідності нанесіть поверх крему тональну основу. Можна так само злегка припудрити повіки, тоді тіні ляжуть бездоганно.
5
Тепер нанесіть тіні для повік. Використовуйте для нанесення аплікатор або кисть, а растушевку кордонів між відтінками проводите ватною паличкою або пальцем. Накладайте тіні маленькими порціями, починаючи з найбільш світлих, легких відтінків і закінчуючи самими інтенсивними з них. Межі ретельно розітріть.
6
Далі зробіть контур. Слідкуйте, щоб він проходив чітко по лінії росту вій. Не варто окреслювати очі цілком - це обтяжить макіяж і зробить його вульгарним.
7
Останньою нанесіть туш. Акуратно прокрасьте вії, не забуваючи про тих, що ростуть в куточках очей. Зазвичай забарвлюються лише верхні вії. На нижні туш наносять лише у випадку, якщо мова йде про вечірньому макіяжі. Якщо є огріхи, видаліть їх ватною паличкою.
8
Оцініть результат. Якщо є помарки, або на одному оці колір інтенсивніше, ніж на іншому - відкоригуйте похибки. Причешіть і подкрасьте брови, якщо необхідно. Макіяж очей готовий.
Корисна порада
Ніколи не лягайте спати, не видаливши косметику. Забиті пори, в'їдаються в повіки туш, зіпсоване постільна білизна - це лише мала частина наслідків сну в макіяжі. Ретельно видаляйте тіні, туш за допомогою м'яких очищувальних засобів, призначених для цього.