Як виростити крес салат. насіння крессалата широколистого.

кресс салат став сьогодні дуже популярний через своїх корисних властивостей і простоти приготування. Ці смішні витягнуті стебла з яскраво-зеленими круглими листочками містять величезну кількість вітамінів і мікроелементів і прекрасно підходять як для прикраси блюд вашого столу, так і в якості інгредієнта салат ів і гарнірів. Виростити кресс салат в домашніх умовах набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. Досить проявити деякий терпіння і трохи зачекати.
Вам знадобиться
  • Контейнер для вирощування розсади, поживний грунт «Універсальний» чи «Овочевий», вода, насіння салату.
Інструкція
1
Придбайте в магазині насіння кресс салат а. Найкраще робити це саме в магазині, оскільки тільки там у вас буде можливість перевірити термін придатності партії і вибрати саме той сорт салат а, який вам хочеться. Для вирощування вдома найкраще використовувати такі невибагливі сорти, як «Вузьколистий», «Широколистий», «Кучерявий», «Стандарт» або будь-які інші, агротехніка яких допускає вирощування на підвіконні. Насипте в контейнер землю шаром 8-10 см і, якщо в цьому є необхідність, злегка її зволожите. Родючий грунт зазвичай знаходиться вже у вологому стані, але буває, що він пересихає. В цьому випадку полийте землю в контейнері і залиште на деякий час, щоб волога повністю вбралася.
2
Висаджувати кресс салат найкраще восени або ранньою весною. Для осінньої висадки підійде вересень, для весняної - кінець лютого або початок березня. Висівати насіння потрібно щільним килимом, так, щоб сходи піднімалися однієї загальною масою, не утворюючи лисин і порожніх місць. Для пагонів кресс салат а витримується наступна частота посіву: 2 грами насіння на 10 см2. Шар ґрунту, на який ви виробляєте посів, повинен бути ущільнений, для цього попередньо утрамбуйте поверхню долонями. Зверху насіння засипте шаром ґрунту трохи менше 1 см і також злегка утрамбуйте. Пам'ятайте, що грунт під насінням повинна бути щільною, щоб коренева система краще розвивалася. Грунт, що закриває насіння, не повинна перешкоджати їх проростанню і бути занадто важкою і твердою.
3
кресс салат воліє прохолодні ділянки квартири з хорошим освітленням. Помістіть ваш контейнер в кімнату, де температура становить 10-12 градусів на північне або північно-західне вікно. Більш висока температура для сходів небажана. До тих пір, поки над поверхнею грунту не з'явилися перші сходи, контейнер із землею можна поставити в темне місце. Зазвичай вже через тиждень після посіву, а іноді й раніше з'являються сходи. Відразу після цього контейнер необхідно встановити на підвіконні. Не забувайте рясно поливати ваш салат, щоб він міг швидко рости і залишатися соковитим і м'ясистим.
Зверніть увагу
Якщо температура буде занадто високою, крес-салат замість того, щоб відрощувати листя і стебла, почне формувати цветонос. У їжу квітконосів вживати не можна, а листя на такій рослині вже не містять необхідної кількості поживних речовин. Щоб не допустити утворення квітконосів стежте за температурою.
Корисна порада
Щоб отримувати регулярний урожай крес-салату протягом всієї зими, виробляєте послідовний посів декількох партій кожні 10-12 днів. Молоді листочки підрослого салату можна повністю зрізати через 15-20 днів після посадки, при цьому рослина ще може вигнати нові листя, тому відразу видаляти його з контейнера не варто.
Кресс-салат люблять в Європі за гострий смак, що надає стравам особливу пікантність. На Сході його прийнято бланшувати, в Китаї його подають з цукром. Буває крес-салат трьох видів: кучерявий, цельнолістний, посівної. Вони відрізняються за формою листя, кольором (від світлого до темного), смаку, але всі однаково корисні.
Інструкція
1
Вирощувати крес-салат можна протягом усього року. Взимку і ранньою весною його можна отримати, вирощуючи в кімнаті. Для цього нуджо насіння густо посіяти в неглибокій ємності, злегка присипавши землею.
2
Поливати рекомендується не дуже рясно, через день. Перший урожай можна зрізати ножицями через два тижні. У міру зрізання насіння потрібно підсівати. Можна висівати насіння і на вологу марлю - так набагато простіше отримати проростки. Саме вони вважаються найбільш корисними та біологічно активними.
3
Уже в квітні насіння крес-салату можна висівати у відкритий грунт. Глибина загортання насіння - близько сантиметра. Сійте насіння рядами, роблячи міжряддя в двадцять-тридцять сантиметрів.
4
Поливайте рясно і часто, інакше швидко з'явиться Квітконосне стрілка, а листя загрубіють і стануть дрібними. Кращий урожай крес-салату можна отримати в серпні-вересні.
5
Кресс-салат добре садити по сусідству з морквою, редькою, редискою і салатом. Не любить він рости поряд з буряком.
6
Кресс-салат смачний і корисний, містить велику кількість антиоксидантів, мінеральних речовин і вітамінів, що благотворно діє на організм в цілому. Використовують крес-салат також для лікування деяких захворювань.