Як чистити вуха кошеняті. висип у вухах і сірка у кішки.

У всіх кішок є одне слабке місце - це їх вуха . Тому вкрай важливо в якості профілактики періодично чистити їх, інакше вони можуть запалитися. Проте в тому випадку, якщо ви виявите значну кількість вушної сірки, почервоніння або висипання, то вам необхідно звернутися до ветеринара.
Інструкція
1
Вушка будь-якого кошеняти потребують регулярного огляді. Рекомендується робити це при денному світлі або під яскравою лампою, щоб якомога ретельніше оглянути вушну раковину. Якщо ви помітили бруд, сірку або наліт, то це означає, що пора чистити вуха .
2
Спершу переконайтеся в тому, що кішка не заражена вушних кліщем. Якщо в вушках кошеняти ви виявили чорні точки, велика кількість темно-коричневої сірки, яка виглядає, як пластівці, то в більшості випадків це вушний кліщ. Крім того, кошеня може постійно трясти вухами, терти або дряпати їх. Щоб переконатися в захворюванні і вилікувати його, віднесіть улюбленця до ветеринара.
3
Якщо тварина не потребує лікування, а вушка все одно брудні, то для чистки підійде вологий (ні в якому разі не мокрий) ватяний диск. Протріть їм видиму частину вушної раковини. Вкрай не рекомендується використовувати ватяні палички, ними ви можете нашкодити тварині.
4
Якщо ви готуєте кошеня до виставки, то вищеописаний метод не підійде, адже судді все одно заглянуть в вушка вашого улюбленця. Більшість людей рекомендують використовувати спеціальний лосьйон «Барс» для чистки вух. Також він використовується для профілактики кліщів. Лосьйон зовні виглядає, як сметана. Заклавши трохи засобу в вушко, акуратно зігніть його і злегка помасажуйте.
5
Якщо бруду було небагато, то більше вам не потрібно нічого робити. Однак, якщо її було багато, то через кілька годин необхідно заново протерти вушка ватним диском. Ще одна перевага даного лосьйону полягає в тому, що після його використання в вухах залишається прошарок, яка захищає слуховий прохід від бруду і шкідливих мікроорганізмів.
6
Після чистки кошеня може ще довгий час турбуватися, трясти головою, терти вушка. Тому вкрай небажано зловживати гігієнічної чищенням. У більшості випадків буде достатньо того, що ви протрете вушка вашого улюбленця сухим рушником.
7
Якщо ваш кошеня негативно реагує на чистку вух, то найкраще спочатку «запеленать» його в щільне рушник, залишивши зовні лише голову. Після процедури обов'язково похваліть тварина і почастуєте його чимось смачним.
Якщо ви не володієте психікою і вправністю хірурга, найкраще надати цю справу ветеринара. Але якщо вже ви зважилися на це ризикований захід, то будьте готові дізнатися свого вихованця з самою несподіваного боку. Простіше засунути голову в пащу леву ...
Вам знадобиться
  • Сита кішка або кіт з поступливим характером, вушні палички, перекис водню, ножиці, шкіряні рукавички. Не виключено присутність асистента.
Інструкція
1
Вуха - одне з найчутливіших місць у кішки, тому готуйтеся до активного опору усіма лапами, особливо задніми, ну і зубами, звичайно. Надіньте рукавички, візьміть ножиці, і, злегка підім'явши під себе домашнього тигра, постарайтеся дуже (!) Акуратно обрізати кігті на задніх лапах. Зістригайте тільки гострі кінчики кігтів, намагаючись не пошкодити подушечки і пальці. Якщо опір набуває агресивні форми - відмовтеся від екзекуції і запросіть асистента. Завдання асистента - просто утримувати лапи нашого пацієнта.
2
Отже, коли улюбленець надійно зафіксований, змочіть вушну паличку перекисом водню, і, злегка відтягнувши вухо за кінчик, дуже (!) Акуратно починайте чистити вухо, не проникаючи глибоко, проводячи по вигинах раковини. В зафіксованому положенні у вихованця залишається тільки одна можливість висловити своє обурення - воплі.Будьте готові до несамовитої арії. Якщо ви робите все акуратно, то кішка не повинна відчувати біль. Її крики - це активний протест проти насильства над особистістю. Закінчивши з одним вухом, повторіть операцію на іншому. В цілому, при належній вправності операція займе 2-3 хвилини.
Зверніть увагу
Перевіряйте вуха регулярно, бажано раз на тиждень. Якщо виявите щось підозріле - негайно відвезіть вихованця до ветеринара.
Корисна порада
Важливо: якщо кішка у вас має звичай гуляти на вулиці, обов'язково уважно огляньте вушні раковини. Кішки можуть підчепити кліщів, що смертельно небезпечно для тварини. Кліщ виглядає як чорна точка під шкірою вушної раковини, іноді з мікроскопічної крапелькою крові. Це або виділення кліща або кров самої кішки. Кров з'являється від подряпин, коли кішка намагається позбутися паразита. Якщо ця точка не стирається вушної паличкою - негайно до ветеринара, це напевно кліщ, і будуть потрібні медикаменти.