Як очистити золото від йоду.

Не секрет, що з часом навіть мерехтливе золоте кольє тьмяніє і покривається нальотом. Будь-яке ювелірний виріб вимагає ретельного догляду, особливо якщо забруднення металу сталося хімічними речовинами. Йодний розчин - один з них, а й проти темних плям на золоті є свої прийоми.
Інструкція
1
Ненароком бризнула крапелька йоду на золоте прикраса обов'язково залишить після себе темна пляма. До видалення таких плям потрібно підходити обережно, щоб не пошкодити верхній шар прикраси. Проста чистка мильним розчином, як при нальоті або забрудненні, в даному випадку не підійде - потрібні особливі засоби.
2
Найдієвіший спосіб при боротьбі з йодними плямами - це гіпосульфіт. Гіпосульфіт можна придбати в аптеці. Раніше його продавали в фотомагазинах, так як гіпосульфіт є закріплювачем. Застосування його не викличе праці: столову ложку гіпосульфіту розведіть у склянці води і в отриманий розчин на півгодини опустіть золоте виріб. Після закінчення часу прикраса промийте водою і протріть фланелевою ганчірочкою. Золото буде блищати, як і раніше. Якщо результат не виправдав очікування, то додайте більше гипосульфита у воду або довше тримайте золото в розчині. Цей спосіб досить ефективний у боротьбі з йодом, так як йод не просто залишається на поверхні, а вступає в реакцію з золотом.
3
Є ще один спосіб, який застосовували більше сотні років тому. Щоб видалити йодні плями, змішайте в літрі води 20 г хлористого натру, 80 г белільной вапна, 70 г двовуглекислої соди. Цей розчин потрібно трохи підігріти, а потім покласти туди золоте прикрасу. Як тільки плями зійдуть, промийте золото водою, а потім протріть тканиною зі спиртом і висушіть.
4
Решта способи чищення золотих прикрас додадуть лише блиск, але не усунуть самих плям. Постарайтеся уникати потрапляння на ваші золоті прикраси різних хімікатів і вчасно усувати плями. Слідкуйте, щоб на поверхні не утворювався наліт. Тоді ваші прикраси через багато років будуть виглядати так, немов тільки що були куплені в ювелірному салоні.