Як підвищити свій культурний рівень.

Рівень культури для кожної людини свій і визначається багатьма факторами: сім'я, коло друзів дитинства та інтереси, отримана освіта і діяльність в даний час. Середовище спілкування встановлює поріг, вище якого немає необхідності "стрибати". Але якщо вас не влаштовує цей рівень, необхідно працювати над собою і міняти коло спілкування.
Інструкція
1
Розширюйте свій кругозір всіма доступними засобами, вбирайте якомога більше різноманітної інформації. Чим більше ви знаєте, тим цікавіше ви як особистість для оточуючих. Але не перестарайтеся і не розпилюйтеся, знати все неможливо. Набагато корисніше зосередитися на кількох областях знань, які вам дійсно цікаві.
2
Вдосконалюйте навички спілкування, і ви станете найбажанішим співрозмовником. Поняття особистісної культури досить велике, воно включає в себе не тільки знання та вміння застосовувати їх у повсякденному житті, але і те, як людина поводиться в загальному. І часто навіть багато знає людини можна назвати безкультурним тільки лише тому, що він не вміє спілкуватися або здійснює вчинки, які неприйнятні.
3
Намагайтеся створювати своє коло спілкування з людей більш високого рівня культури. Тоді у вас завжди буде стимул для власного самовдосконалення. Зворотна ситуація значно небезпечніше, не кожен зможе протистояти і втриматися на своєму високому рівні.
4
Вдосконалюйте знання рідної мови і намагайтеся виключити з промови нелітературні вирази. Сьогодні досить складно обходитися без доброго знання іноземних мов, тому вивчайте і розширюйте свої пізнання в мовах інших народів і їх культурі.
5
Передавайте свої знання іншим і отримуйте від них нові знання. Оцінити свій рівень культури можна тільки в порівнянні з іншими людьми, у спілкуванні з ними. Ви можете ходити регулярно в театр і на концерти, подорожувати по різних місцях, займатися науками. Але якщо все це буде залишатися в вас самих, навряд чи хтось скаже, що ви культурна людина.
6
Визначте для себе свої норми і цінності в навколишньому вас світі. У висококультурної людини вони спрямовані на дбайливе ставлення до навколишнього вас середовищі (у всіх сенсах) і захист людини від посягань на його життя в будь-якій формі. Норми поведінки, моральні та етичні принципи, яких дотримується людина у своїй спільноті, визначають його культурний статус в групі.
7
Вивчайте історію, вона допоможе зрозуміти закономірності розвитку суспільства і побачити, що відбувається сьогодні. Передавайте весь свій культурно-інтелектуальний багаж дітям, навчайте їх отримувати нові знання і приносити користь суспільству.