Як постелити паркет. Як постелити самому паркетну дошку.

Досить часто в сучасних квартирах можна зустріти підлогу, який оброблений паркетними дошками. Даний оздоблювальний матеріал в даний час користується великою популярністю. Він має невисоку вартість і добре поєднується із загальним інтер'єром кімнати.
Інструкція
1
Для початку зверніть увагу на підставу, на яке настелятиметься паркет. Воно має бути ідеально рівним, твердим і сухим. Врахуйте, навіть невеликі нерівності сильно ускладнять настілку. Їх буде дуже проблематично усунути циклюванням. Якщо у вашій кімнаті стару дерев'яну підлогу, то необхідно виконати декілька попередній операцій перед самою укладанням паркету.
2
Спочатку нерівні і стерті мостини прикріпіть до несучих балок. Вони в майбутньому не повинні видавати скрипу. Якщо ж сучки в мостинах виступають назовні, то необхідно їх прибрати. Для цієї мети добре підходить шліфувальний пристрій або рубанок. Далі підлогу можна закривати деревно-стружкових плит. Укласти їх потрібно по периметру в шпунт і гребінь. Укладання ДСП повинна починатися з кута приміщення. Обов'язково залишайте зазор в 15 міліметрів між стіною і плитою. Необхідний він для вентиляції та розширення статі. Шви деревних плит розташовуйте поперек швів між паркетними планками.
3
Після цього необхідно покрити шпунт і гребінь білим синтетичним клеєм. Якщо підлоги масивні, то залийте їх розчином. Штучний паркет укладайте з центру приміщення. Щоб його визначити, необхідно знайти середню лінію конфронтуючих стін. Між ними низько натягніть над підлогою шнури. У місці їх перетину і буде центр.
4
Ряд планок, який покладений строго уздовж шнурів, покаже, чи є необхідність обкладання останніх планок біля стіни. Центральну точку потрібно зрушити таким чином, щоб обрізані планки з усіх сторони були однакового розміру. Потім необхідно намазати клеєм ділянку для перших чотирьох планок. Притисніть планки і нанесіть клей для наступних. Так буде утворюватися один паркетний квадрат за іншим. На важкі ділянки периметра краще всього укладати планки в останню чергу. В кінці буде набагато простіше виконувати підгонку.