Як розписати меблі. Якими фарбами розписувати меблі.

Останнім часом все більшою популярністю користуються речі з категорії хенд-мейд. Така меблі і предмети інтер'єру коштують набагато більше стандартних, адже вони часто створені в єдиному екземплярі. У вас вдома багато старої і добротних меблів, давно вийшла з моди? Або ви хочете прикрасити сучасний, але безликий шафа? Зовсім не обов'язково витрачати великі гроші на покупку дизайнерських речей, розпишіть вашу меблі своїми руками, адже для цього не потрібно володіти спеціальними художніми навичками.
Вам знадобиться
  • - Трафарет;
  • - акрилові фарби на водній основі;
  • - пензлик;
  • - поролонова губка;
  • - меблевий лак.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - розписати меблі за допомогою трафарету. Спочатку визначитеся, в якому стилі ви хочете бачити свою меблі . Відповідно цьому підберіть трафарет. Це можуть бути геометричні візерунки або рослинний орнамент.
2
Трафарет можна придбати в художньому магазині або зробити його самостійно. Нанесіть малюнок на плівку і акуратно виріжте його гострим ножем.
3
Перед нанесенням малюнка підготуйте поверхню. Очистіть її від бруду і жиру, ошкурьте і нанесіть декілька шарів грунтовки.
4
Прикріпіть трафарет до поверхні, що фарбується за допомогою аерозольного клею або скотча. Після цього приступайте до процесу нанесення малюнка.
5
Наносите малюнок акриловими фарбами за допомогою пензля або поролоновою губки. Після того, як фарба просохне, зніміть акуратно трафарет, намагаючись не порвати, так як його можна використовувати кілька разів. Тепер тонким пензликом домалює орнамент, обведіть контур, якщо хочете, щоб малюнок вийшов більш чітким.
6
Як тільки фарба просохне, покрийте поверхню меблі вим лаком на водній основі.
7
Якщо ви володієте хоча б мінімальними художніми навичками, дайте політ вашої фантазії і розпишіть меблі акриловими фарбами відповідно до ваших смаків. Меблі для дитячої можуть розписати і діти, так як ці фарби не мають запаху і не токсичні, а процес дуже захоплюючий.
8
Якщо ви не готові настільки радикально перетворювати меблі , то вам на допомогу прийдуть аплікації. З їх допомогою можна задекорувати предмети будь-яких розмірів і форм. Мотиви для аплікації виріжте зі звичайної обгорткового паперу.
9
Перед нанесенням аплікації ретельно обробіть поверхню і покрийте одним шаром лаку для меблів. Потім наклейте малюнок і нанесіть ще один шар лаку.
Кожному хочеться перетворити свій будинок в найкрасивіше і затишне місце, в якому можна відпочити і відволіктися від щоденних турбот. Люди витрачають чимало часу і коштів на те, щоб зробити дизайн інтер'єру в своєму будинку несхожим на інших, і саме тому все більшої популярності набувають різні методи декорування меблів та інших інтер'єрних елементів вручну. Розписавши меблі, куплену в магазині, власними руками, ви додасте їй елемент унікальності, і ці меблі буде відповідати саме вашому уявленню про затишну і красивою домашній атмосфері.
Інструкція
1
Для розпису шафи вам будуть потрібні матеріали - фарби потрібних відтінків, грунт, наждачний папір, а також кисті та трафарети, якщо ви хочете наносити малюнок на меблі за заздалегідь продуманим ескізом, і якщо ви не впевнені у своїх художніх навичках і можливостях. В інтернеті можна знайти безліч трафаретів з різними візерунками для розпису меблів і стін.
2
Для початку підготуйте поверхню шафи до роботи - ретельно відшліфуйте її шкіркою і заґрунтуйте. Дочекайтеся, поки грунт не висохне, і потім розведіть і нанесіть на поверхню шафи пензлем ту фарбу, яка повинна створити фоновий колір вашого шафи - наприклад, фарбу шоколадного кольору на водній основі.
3
Деякі ділянки шафи натріть воском поверх висохлої фарби, щоб надалі створити модний візуальний ефект старіння.
4
Візьміть валик і, зануривши його у фарбу світлішого відтінку, покрийте нею поверхню шафи . Підсушіть фарбу, а потім розмітьте олівцем місця, на яких ви намалюєте орнамент.
5
Просочіть губку фарбою і нанесіть її поверх трафарету, закріпленого на поверхні шафи , а потім дочекайтеся висихання фарби, знявши трафарет, і доробіть рисунок, завдавши тонкі лінії і дрібні деталі тонким пензлем. Прорисуйте деякі деталі орнаменту іншою фарбою, щоб створити об'ємний ефект малюнка.
6
Ті місця шафи , які ви натерли воском, зашкурьте дрібним наждачним папером, а після остаточного висихання фарби візьміть поролоновий валик і покрийте поверхню шафи акриловим лаком на два шари .