Як встановити теплолічильник для квартири.

З того часу, як з'явилася можливість виконувати облік теплової енергії прямо в квартирі, багато людей задумалися про встановлення квартирного лічильника теплової. В даному випадку буде гарантована об'єктивність взаєморозрахунків за теплову енергію.
Інструкція
1
Установка теплового лічильника виконується на трубу опалення. Він буде реально враховувати кількість споживаного тепла. Також можна додатково провести установку терморегуляторів. З їх допомогою здійснюється управління витратою гарячої води. При необхідності його можна зменшити. Зрештою реальна цифра споживання буде набагато нижче, ніж нормативна.
2
Облік тепла виконується теплолічильників на підставі багатьох показників. Основними з них виступають витрата гарячої води, яка доставлена споживачеві, температура на вході системи опалення в квартиру і виході з неї. В результаті буде цифра теплоспоживання в гігакалорію - за день, місяць, рік.
3
Практично всі сучасні теплолічильники можуть зберігати інформацію про споживання тепла. Їх можна підключити до персонального комп'ютера для зчитування показань через інтернет.
4
Перед тим, як йти в магазин і купувати лічильник, необхідно з'ясувати, чи можна у вашій квартирі його встановити. Якщо в квартирі вертикальна розводка труб, тобто близько кожного вікна встановлено радіатор опалення, то встановлювати лічильник не рекомендується. Справа в тому, що доведеться проводити встановлення відразу декількох лічильників в квартирі. Також створиться додатковий гідравлічний опір в трубопроводі, яка може позначитись на загальному режимі опалення будівлі.
5
Якщо ж розводка трубопроводів горизонтальна, тобто в квартирі дві труби до яких підключені радіатори, то можна сміливо встановлювати теплолічильник. Установка проводиться спеціалізованою організацією. Найчастіше цим займаються компанії, які спеціалізуються на проектуванні, монтажі та технічному обслуговуванні вузлів обліку тепло. Фахівці фірми спочатку повинні виготовити проект і погодити його в теплопостачальної організації. Також проводиться реєстрація вузла обліку.