Як поміняти стійки стабілізатора. Як разабрать стійку на ваз 2112.

Найважливішими елементами підвіски сучасного автомобіля є стійки стабілізатора. Вихід їх з ладу не тільки позначиться на ходових характеристиках, але і може стати причиною серйозної аварії. Поява стукотів в передній частині підвіски при проходженні автомобілем нерівностей може свідчити про необхідність заміни стійок стабілізатора.
Інструкція
1
Перш за все потрібно уважно поставитися до вибору нових стійок. Дані елементи підвіски не можна купувати «на око», беручи до уваги лише зовнішню схожість по довжині і куту нахилу. Незважаючи на те, що більшість стійок стабілізатора візуально схоже, не слід вважати, що вони є взаємозамінними. Купуйте тільки такі стійки , які призначені для вашої моделі.
2
Для заміни стійок необхідно вивісити автомобіль на підйомнику або домкраті хоча б на одну вісь. Робиться це для того, щоб привести підвіску в рівновагу. При вивішуванні тільки одного колеса стабілізатор тягнутиме підвіску вниз і навіть при успішно проведеній процедурі знімання старої стійки правильно встановити нову все одно не вдасться.
3
Щоб відкрутити стійку, захопіть ключем грані на кульовому пальці і зафіксувавши інструмент, відверніть стійку. Витягнувши стару деталь, встановіть на її місце нову і наживите гайки. Не слід закручувати гайки до упору - остаточно затягнути їх можна тільки після того, як машина буде опущена і стійка займе робоче положення.
4
Будьте особливо уважні до пильовиків, що знаходяться на шарнірах стійки і що захищає її від попадання вологи та бруду, що веде до швидкого зношування деталі. Пошкодити пильовик дуже легко, тому стежте за тим, щоб ключ не зірвався при відкручування і закручування гайок.
5
На заводі зазвичай на стійки надягають транспортувальні ковпаки, які служать для оберігання пиляків. Їх слід зняти перед установкою, оскільки в іншому випадку стійка стабілізатора за дуже короткий час знову вийде з ладу.
Зверніть увагу
Працюючи зі стійками стабілізатора, пам'ятайте про те, що якщо для установки деталі потрібно докласти занадто велике зусилля, швидше за все, ви щось робите невірно.
Корисна порада
Завершивши установку нових стійок, виконувати сход-розвал немає необхідності, оскільки дані елементи підвіски автомобіля не роблять впливу на кути установки коліс.
Якщо при їзді по нерівних частин дороги з'являється характерний стукіт в передній частині машини, це може свідчити про зношеному стані стійок стабілізатора. При цьому існує велика ймовірність того, що одночасно зносилися і втулки. Тому стійки стабілізатора потрібно міняти разом з втулками.
Вам знадобиться
  • - набір ключів;
  • - викрутка;
  • - домкрат;
  • - противідкатні упори;
  • - страхувальні опори;
  • - аерозольний препарат WD-40;
  • - мастило.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на рівне місце, по можливості використовуйте оглядову яму. Зафіксуйте автомобіль за допомогою стоянкового гальма. Для заміни передніх стабілізаторів підійміть передню частину машини домкратом і поставте її на страхувальні опори, під задні колеса встановіть противідкатні упори.
2
Відверніть гайки кріплення передніх коліс і зніміть колеса. Намочіть гайки кріплення стійок і кронштейнів штанги стабілізатора аерозолем WD-40. З кожного боку автомобіля відверніть одну гайку кріплення стійки стабілізатора і дві гайки для кріплення кронштейнів штанги стабілізатора. Зніміть штангу стабілізатора зі стійками і кронштейни.
3
Для заміни стійок стабілізатора відверніть гайки їх кріплення до важелів і збийте дерев'яним або полімерним молотком стійки зі штанги стабілізатора. Перевірте штангу стабілізатора на відсутність деформацій, при незначних викривленнях виправіть її. Замініть при необхідності зношені подушки стабілізатора. Перевірте стійки і втулки. Замініть їх, якщо вони деформовані, зношені або втратили еластичність.
4
Штангу стабілізатора встановіть на колишнє місце, гайки кріплення кронштейнів загорніть до усунення зазору в розрізах подушок. Встановіть колеса, опустіть домкрат і приберіть противідкатні упори. Загорніть все гайки кріплення стабілізатора при навантаженої підвісці автомобіля. Щоб гайки кріплення стійок стабілізатора самостійно не відкручувалися, змастіть різьблення на них густим мастилом.
Зверніть увагу
Не намагайтеся встановлювати нову стійку, поки не демонтіруете стару. У вас не вистачить сил повернути важіль стабілізатора.
Корисна порада
Якщо гайка кріплення стійки стабілізатора сильно заіржавіла і її не вдається відкрутити, тоді спробуйте навпаки закрутити її до появи витків різьби, що сховалися всередині гумки. Відпиляєте під саму гайку верхню частину різьблення за допомогою ножівки по металу.