Як дати дитині прізвище батька.

Від своїх батьків дитина успадковує не тільки ряд зовнішніх і внутрішніх рис, але і прізвище . Однак у ситуаціях, коли тато і мама носять різні прізвища, складаються в цивільному шлюбі або зовсім не підтримують відносин, вибір сімейного імені для малюка пов'язаний з рядом питань.
Інструкція
1
У тата і мами різні фамілііЕслі батьки, укладаючи шлюб, залишилися кожен при своїй прізвища, вони мають право вибрати для дитини будь-яку з них. У цьому випадку досить в заяві на реєстрацію народження дитини, яке заповнюється у відділі РАЦС, вказати, яке ім'я, по батькові та прізвище ви хочете привласнити малюкові. Зазвичай тата бувають вельми і вельми задоволені тим фактом, що продовжувач їхнього роду буде носити одну прізвище з ними.
2
Батьки не перебувають в офіційному бракеЕслі ви обидва того бажаєте, дайте малюкові прізвище батька при реєстрації дитини в РАГСі. Це легко здійснюється навіть у відсутність свідоцтва про шлюб батьків. Всупереч поширеній помилці, батьку, який не перебуває в офіційно зареєстрованому шлюбі з матір'ю своєї дитини, зовсім не потрібно всиновлювати власне чадо. Досить чоловікові написати заяву про визнання батьківства, а жінці підтвердити, що вона не має нічого проти. Після цього процедура наречення дитини та отримання свідоцтва про народження проводиться у звичайному порядку.
3
Папи більше нетДать дитині прізвище батька можуть ті жінки, які розлучилися з чоловіком або овдовіли не раніше, ніж за 300 днів до народження дитини. У цьому випадку колишній (покійний) чоловік за замовчуванням вважається батьком дитини, до тих пір, поки це не буде оскаржено в суді.
4
З татом неможливо связатьсяДать дитині прізвище батька можна тільки в разі згоди чоловіка. Офіційне визнання батьківства з випливають з нього присвоєнням по батькові та прізвища означає виникнення родинних відносин (батько-дитина), яке передбачає певні права та обов'язки. Зробити це проти волі батька неможливо. Якщо ви наполягаєте на тому, щоб чоловік визнав дитину, домагайтеся цього в судовому порядку.