Як встановити кутову ванну. установка кутовий ванни.

Для невеликих за площею ванних кімнат найбільша проблема підібрати сантехніку. Якщо умивальник можна знайти компактних розмірів, то з ванною набагато складніше. В цьому випадку варто звернути увагу на кутові форми, які ідеально вписуються навіть у самий обмежений простір.
Інструкція
1
Кутові ванни мають точний кут в 90 градусів, тому стіни, до яких вона буде примикати, зажадають додаткової підготовки. Оптимально підготовку стін проводити ще до оздоблювальних робіт.
2
Вирівняйте стіни за допомогою шпаклівки і обов'язково витримаєте прямий кут. Перевіряйте правильність кута будівельним косинцем. Після цього укладіть плитку і приступайте до установки кутовий ванни.
3
Є два варіанти установки. Перший - на кронштейни та ніжки, які йдуть в комплекті. Другий - на підставу, викладене додатково і на ніжки. Перший варіант простіше, але другий набагато надійніше.
4
Попередньо поставте ванну на місце. Вирівняйте за допомогою регульованих ніжок правильність установки. Перевірте рівнем - ванна повинна встановлюватися строго горизонтально. Заміряйте відстань від дна ванній до підлоги.
5
Заберіть ванну і викладіть на підлозі підставу з піноблоків або цегли на висоту трохи менше заміряне. Якщо це необхідно, то викладіть підставу уздовж стін. Для кладки використовуйте звичайний цементний розчин. До наступного етапу робіт приступайте через 12 годин, які необхідні для застигання розчину.
6
Перевірте, як сполучаються система зливу ванної з системою каналізації. Якщо є зазори, то закрийте їх силіконовим герметиком.
7
Перед установкою ванни нанесіть силікон на поверхню основи або задуйте зазор, між підставою і дном ванни монтажною піною. Переконайтеся, що між підставою і ванною відсутній щілину.
8
Встановіть ванну на місце, підключивши її до зливу каналізації. Увімкніть воду, наберіть повну ванну і перевірте злив води. Якщо ні протікання, перевірте правильність установки рівнем.
9
Прикріпіть ванну до прилеглих стінах, якщо таке кріплення передбачене конструкцією. При цьому використовуйте перфоратор.
10
Щілини між стінами та ванної заповніть силіконом. Прикріпіть до стіни спеціальний еластичний плінтус. Планується повинен з'єднуватися зі стіною і ванною без зазорів. Змонтуйте декоративну передню панель.
Корисна порада
При свердлінні плитки, щоб уникнути розколювання, спочатку зробіть отвір невеликим свердлом і без включення функції удару. Після чого скористайтеся свердлом потрібного діаметра. При використанні перфоратора стежте, що б дриль розташовувалася під кутом в 90 градусів по відношенні до стіни.
Дуже часто буває так, що розміри ванної кімнати настільки малі, що не дозволяють встановлювати звичайну прямокутну ванну. В цьому випадку на допомогу приходять досить зручні і компактні кутові ванни, які прикрашають інтер'єр, роблячи його більш сучасним.
Вам знадобиться
 • - кутова ванна;
 • - рулетка;
 • - невелика ємність;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель;
 • - будівельний косинець;
 • - облицювальна плитка;
 • - цегла або піноблоки;
 • - цементний розчин;
 • - силіконовий герметик;
 • - перфоратор;
 • - еластичний плінтус.
Інструкція
1
Перш ніж починати установку, вам належить провести ряд необхідних підготовчих робіт. Озброївшись рулеткою, здійсните заміри вашої ванної кімнати і визначитеся з місцем розташування кутовий ванни.
2
Після цього переходите до обробки стін, до яких буде примикати ваша нова ванна. Ретельно очистіть їх від старого покриття. У невеликій ємності розведіть шпаклівку і акуратно нанесіть її на стіну за допомогою шпателя, намагаючись вирівняти всі нерівності. Як правило, всі кутові ванни виробляються за шаблоном і мають один примикає кут, рівний 90 градусам. Тому не забудьте під час проведення робіт, витримувати прямий кут, вимірюючи його будівельним косинцем.
3
Закінчивши вирівнювання поверхні стіни, укладіть на неї плитку і приступайте до установки ванни. Це можна зробити двома способами: на викладене додатково основу і на ніжки, а також на ніжки і кронштейни, які входять в комплект. Рекомендується користуватися першим способом установки, так як він більш надійний. Поставте ванну на передбачуване місце строго горизонтально, використовуючи рулетку, виміряйте відстань від підлоги до нижньої частини ванни.
4
Коли всі заміри проведені, приберіть ванну і починайте укладання спеціальної основи із цегли або піноблоків. Вона повинна бути трохи менше заміряне раніше висоти. Для проведення цієї процедури використовуйте цементний розчин. Дочекайтеся, поки розчин застигне. Звичайно потрібно не більше 12 годин. Якщо між системами каналізації та зливу ванни є зазори, закрийте їх за допомогою силіконового герметика. Встановіть ванну на місце, підключіть її до каналізації і, наповнивши водою, подивіться, чи немає підтікання під час зливу.
5
Якщо конструкція ванни передбачає додаткове кріплення до стін, скористайтеся перфоратором. По закінченню всіх робіт щільно прикріпіть між ванною і стіною еластичний плінтус.
Зверніть увагу
До установці ванни необхідно поставитися з усією відповідальністю, щоб не пропустити ні один важливий момент, інакше можуть з'явитися тріщини, які приведуть до її непридатності.