Як здати приватний будинок. договір оренди приватного будинку.

Власник будинку або його нотаріально довірена особа мають право здати зайву житлову площу в оренду. Це можна зробити, звернувшись в агентство нерухомості або зайнятися пошуком квартирантів самостійно. При самостійної здачі приватного будинку в оренду слід ознайомитися з Цивільним кодексом, зокрема, зі статтями 130-131 і 671-688. У даних правових актах докладно описується процедура оренди та відносини, що виникають між орендарями та орендодавцем.
Вам знадобиться
  • - ваші особисті документи та документи орендарів;
  • - свідоцтво про власність на будинок і ділянку (багато орендарів не погоджуються знімати житло, не ознайомившись з даним документом);
  • - договір оренди;
  • - копія договору оренди для податкової інспекції.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили здати будинок самостійно, то подайте оголошення в засоби масової інформації вашого регіону, а також розвішані їх на рекламних щитах вашого району. Вказуйте тільки телефони для зв'язку. Адреса будинку ви назвете тільки тим орендарям, з якими домовтеся зустрітися.
2
Перевірте у орендарів особисті документи. Обов'язково ознайомтеся з общегражданским паспортом, зі студентським квитком, якщо він є, з посвідченням на керування транспортним засобом. Якщо ви прийшли до обопільної згоди, орендарів влаштовує ціна і ваші усні умови оренди, то укладіть письмовий договір оренди.
3
Письмовий договір ви можете укласти на будь-який термін, але якщо в даному документі терміни не вказані, то він вважається укладеним на 5 років. Якщо ви хочете здати будинок на більш тривалий термін, то документ потрібно зареєструвати в Управлінні Федерального реєстраційного центру. Щоб уникнути зайвого клопоту практично всі здають житлову площу на строк до 5 років.
4
У договорі оренди вкажіть ваші реквізити, реквізити орендарів, контактні телефони, орендну плату, всі умови оренди, які ви вважаєте потрібними вказати. Якщо якісь умови не вказані, а в подальшому виникнуть суперечки чи непорозуміння, то все незазначені пункти будуть класифікуватися відповідно до статей Цивільного кодексу РФ, регулюють орендні відносини. Тобто якщо ви щось забули написати, то всі суперечки і розгляду, якщо вони виникнуть, будуть проходити відповідно до вказівок закону.
5
Не забувайте, що відвідувати свій будинок, перевіряти збереження майна, отримувати орендну плату ви зможете тільки у встановлений час в договорі оренди. Якщо ви плануєте, що будете користуватися присадибною ділянкою самостійно, то вкажіть це окремим пунктом.
6
Також не забудьте внести пункт про оплату комунальних платежів і про відповідальність сторін за дострокове розірвання договору.
7
В кінці документа поставте число, підписи, один примірник залиште орендарям, другий примірник заберіть собі. Зробіть зі свого договору ксерокопію, зверніться до районної податкової інспекції, заповніть податкову декларацію та заплатите податок з отриманих доходів, який дорівнює 13%.