Як очистити шкіру від ручки. Як вивести чорнило з шкіри.

Нерідко діти, граючись, залишають сліди кулькової ручки на шкіряних меблів, або «сучасне перо», перебуваючи в шкіряній сумочці, само робить «написи». Видалити сліди чорнила з шкіри, не пошкодивши виріб, досить просто, потрібно тільки слідувати декільком радам.
Інструкція
1
Виріжте шматочок липкої стрічки (скотча) за розміром чорнильного плями і наклейте його, щільно притискаючи до поверхні виробу. Потім акуратно зніміть скотч, а залишки «зітріть» грубої гумкою.
2
Візьміть рідина для зняття лаку без ацетону і нанесіть на ватний диск. Обережно потріть пляму, а потім промокніть чорнильні розлучення і висушіть поверхню шкіри. Увага! Рідина для зняття лаку не повинна містити ацетон, інакше на шкірі може залишитися ще одна пляма.
3
Розведіть 10-відсотковий розчин спирту і змийте слід від кулькової ручки за допомогою губки. Очищене місце протріть губкою з теплою водою, а потім витріть насухо серветкою.
4
Спробуйте застосувати шампунь для шкіри та замші Colonil, зазвичай він продається у взуттєвих магазинах. Його потрібно використовувати як миючий засіб, змиваючи після його застосування поверхню шкіри водою.
5
Скористайтеся безбарвним кремом для взуття Salamandr. Спочатку нанесіть трохи крему на губку або ватяний диск, а потім акуратно зітріть пляму. Губку, яка йде в комплекті з кремом, краще не використовувати, вона має занадто грубі волокна і може пошкодити поверхню шкіри.
6
Пустіть в хід спрей для підготовчого виведення плям SA8 Solutions. Цей засіб має свіжим цитрусовим ароматом і чудово видаляє сліди соусів, губної помади, поту, олії, а також кулькових ручок. Нанесіть спрей на пляму, а потім зітріть залишки забруднення вологою губкою.
7
Якщо всі вищеописані способи здалися вам занадто складними або не принесли належного результату, вдамося до самого надійного засобу виведення чорнильних плям з шкіряних виробів. Нанесіть на пляму крем для рук або обличчя і почекайте 2-3 хвилини. Після цього акуратно приберіть залишки крему чистим сухим ватним диском. При необхідності обполосніть цю частину шкіри теплою водою.
У самому процесі лакування шкіри немає нічого складного. Проте всі складнощі полягають в тому, який же лак для якої шкіри і для якого вироби підібрати. І дійсно, рецептів лаків купа, а розібрати, що для чого підходить новачкові просто нереально. На щастя, професіонали з цим питанням вже розібралися і тепер жадають поділитися своїми секретами.
Інструкція
1
Лак для шкіри повинен бути еластичним, швидко висихати, а також давати хороший глянець. Найчастіше з смол застосовують шелак, акароід і копав. Сандарак і гарпиус майже не застосовуються, оскільки вони досить крихкі. Для додання додаткової еластичності можна додати рицинова олія. Забарвити лак можна за допомогою анілінових барвників - еозину, нігрозину, метаніловой жовтою, зеленки та інших. Нижче наводиться кілька конкретних рецептів лаків.
2
Візьміть 50 г каніфолі, 100 г шелаку, 100 г сандараку, 50 г терпентіна, 50 г скипидару, 1500 г спирту і 25 г лампової сажі. Змішайте відфільтрований спиртовий розчин всіх смол з ламповою сажею, яку потрібно перед цим розмішати в невеликій кількості спирту. Додайте скипидару, дайте відстоятися і розлийте по флакончик. Цей лак досить міцний.
3
кампешевого лак для шкіри робиться наступним способом. Розчиніть 40 г екстракту кампешевого дерева в 1200 г спирту, потім додайте двухромокаліевую сіль, а точніше, її водний розчин. До що вийшло темному розчину додайте 80 г шелаку і 400 г терпентіна. Далі додайте 6 г индигокармина і ретельно перемішайте. У вас має вийти лак синього відтінку.
4
Матовий лак для шкіри виготовляється з наступних інгредієнтів: 250 г шелаку, 25 г бджолиного воску, 1000 г спирту, 50 г мильних стружок, 25 г французького скипидару, 12-13 г сажі і 2-3 г екстракту синього сандалу . Додайте до спиртовому розчину шелаку віск, стружки, скипидар і нагрійте до повного розчинення. Потім додайте сандал, після чого фільтруйте складу через серпанок, помішуючи його. Далі візьміть трохи лаку і розмішайте в ньому сажу, після чого додайте це до загальної маси і ще раз перемішайте.
5
А ось рецепт безбарвного лаку. Візьміть 150 г вибіленого шелаку, 1000 г спирту, 50 г мильних стружок, 75 г французького скипидару і 37-38 г воску. Всі ці речовини нагрівайте з паралельним помішуванням до тих пір, поки не вийде однорідна маса.
6
Можна ще застосовувати для лакування шкіри блискучий лак. Для цього нагрійте 480 г винного спирту разом з 20 г терпентинового масла, потім потроху додавайте 80 г шелаку, після чого 20 г сандараку (не забувайте постійно помішувати суміш). Далі наточити ще 40 г густого терпентіна. Дайте лаку охолонути і додайте ще 10 г розтертої з оцтом сажі. Перед використанням лак збовтайте.
Корисна порада
Звичайно, не кожен у себе вдома зможе зробити лак по вищеописаним рецептами, зважаючи на «важкодоступність» деяких інгредієнтів. Але ж на те він і лак, щоб його можна було готувати не аби де, а лише в обладнаному для цього місці.