Як повісити ламбрекен на шторах. Як повісити звичайні портьєри кратіво.

Ламбрекен - це красива драпірування, складками лежить поверх основної штори. Вона може не тільки служити прикрасою інтер'єру, але також і приховувати недоліки гардини або самої штори. Придумали їх саме потім, щоб ховати непривабливі частини фіранок, такі як кріплення. Але сьогодні вони є самостійним елементом дизайну інтер'єру.
Інструкція
1
Зазвичай ламбрекен займає приблизно четверту або п'яту частину від довжини всієї штори, але буває і менше. Щоб повісити його, вам буде потрібно карниз або планка, на якій він і буде триматися. Карниз потрібно вибрати, виходячи з розміру і ваги вашого ламбрекену.
2
Зазвичай намагаються вішати все елементи декору вікна на одну конструкцію. Тобто, карниз повинен складатися з декількох планок, щоб помістилися всі штори і ламбрекен. Важливо, щоб кожне полотно кріпилося на своїй планці, інакше ви не зможете відкривати і закривати штори, а це дуже важливо.
3
Ламбрекен відрізняється за способом кріплення від звичайних штор, які не приховують гардину, на якій висять. Він же зазвичай тримається на липучках, завдяки яким шар тканини повністю закриває від очей всі планки. Одна частина липучки приклеюється до несучої конструкції (карнизу), а інша пришивається до самого ламбрекену. Вибирайте широку і міцну липучку, щоб вона витримала масу тканини.
4
Сам карниз для ламбрекену теж повинен бути досить міцним. Якщо тканина щільна і важка, то пластик або алюміній як матеріалу не підійдуть, вони прогнуться або зламаються від її тяжкості. Швидше за все, вам знадобиться міцний металевий карниз або міцна дерев'яна конструкція. Ви можете підібрати спеціальний карниз для ламбрекену в магазині. Зазвичай вони досить масивні, щоб витримати всі шари тканини.
5
Карниз для ламбрекену кріпиться під самою стелею, щоб тканина струменіла з самого верху стіни над вікном. Так як в більшості випадків іншими двома шторами служать тюль і яка-небудь важка тканина, то карниз вимагається потрійний.
Корисна порада
Не забудьте подбати і про кріпленнях для решти штор. Кільця, гачки або затиски - вибір цього дуже важливий. Перевірте, чи буде штора вільно переміщатися під ламбрекеном. Зазвичай використовують невеликі гачки або затиски, які можуть знаходитися всередині пластини карниза, так що ламбрекен їм зовсім не заважає.
Ламбрекен (від фр. Lambrequin) - це коротка декоративна обробка вікна у вигляді м'якої драпіровки або жорстко натягнутою широкої стрічки. Він розміщується безпосередньо перед портьєрами і надає їм естетичну завершеність. Основне призначення ламбрекену - створення закінченої композиції вікна і маскування несучих кріплень карниза або монтажної струни.
Інструкція
1
Існує величезна кількість моделей і видів ламбрекенів, починаючи від найпростіших, немудрих полотнищ в тон основним шторам, і закінчуючи складними конструкціями з важких, драпіруються тканин з воланами, пензлями та іншими художніми елементами.
2
Самостійно повісити ламбрекен не складно, головне виконати все акуратно і слідувати правилам. В першу чергу це стосується довжини ламбрекену. Вважається, що в кімнатах з низькими стелями ламбрекен недоречний, оскільки візуально краде висоту приміщення. Насправді це не так. Правильно підібрана довжина і колір тканини не будуть зменшувати висоту стелі.
3
Для того щоб правильно розрахувати довжину ламбрекену потрібно висоту портьєр подумки розділити на 6 частин. 1/6 висоти і становитиме шукану величину. В цілому за допомогою зміни довжини і висоти ламбрекену можна візуально змінювати пропорції вікна, роблячи його то вище, то вже для візуального сприйняття.
4
Найбільш простий спосіб повісити ламбрекен - це закріпити його на багатопрофільному алюмінієвому карнизі, оснащеним липучкою із зовнішнього боку. Такий спосіб зручний для класичних портьєр. При цьому ламбрекен успішно закриває карниз і створює цілісний образ оформлення вікна.
5
Застарілий карниз можна легко замаскувати за допомогою ламбрекену, просто перекинувши його через карниз і задрапувавши красивими складками. Для складного (комбінованого) ламбрекену знадобиться карниз з багаторядними кріпленнями, на яких будуть закріплені так само самі штори.