Як давати вазелінове масло кішкам. Вазелінове масло для кішок.

Кішки дуже люблять вилизувати свою шубку і роблять це не тільки тому, що вони дуже охайні, але також щоб звільнитися від непотрібних запахів, зачесатися і видалити непотрібний в теплу погоду підшерсток. Все це, на жаль, призводить до потрапляння вовни в шлунково-кишковий тракт і в підсумку до розладу травлення. Якщо шерсть скупчується в шлунку, кішку нудить, але вовняні грудочки в кишечнику можуть стати і причиною запорів і порушення травлення. В цьому випадку вам допоможе вазелінове масло. Але як правильно його давати кішці?
Вам знадобиться
  • вазелінове масло, шприц без голки, маленька клізма
Інструкція
1
Вазелінове масло дуже добре проносить кішок, оскільки впливає не лише на стінки кишечника, викликаючи скорочення, а й розм'якшує калові маси. Тому якщо ваш вихованець не ходить в туалет вже кілька днів, має млявий або сонний вигляд, а живіт його роздутий або просто злегка збільшений, краще використовувати саме вазелінове масло. Розрахуйте дозу разом в ветеринаром, оскільки він може точно визначити потреби в ліках для вашого конкретного випадку та дозу, відповідну вазі кішки. З цим завданням можна впоратися і самостійно. Для кішок вагою близько 5 кг необхідно 4-5 кубиків масла. Якщо боїтеся, можна начитати з меншої кількості і орієнтуватися на результат. Особливої шкоди вазелінове масло не принесе, оскільки воно не всмоктується в стінки кишечника, а має виключно місцевою дією.
2
Давати вазелінове масло слід вранці. Найкраще робити це натщесерце, оскільки після їди вашого кота від цієї процедури може вирвати. Разова доза становить 4-5 кубиків, залежно від ваги тварини. Наберіть масло в шприц без голки, поспішаючи і дуже обережно залийте коту в рот. Тут важливо постаратися зробити це таким чином, щоб не потрапити на мову. Краще заливайте ліки трохи вбік, щоб воно відразу стікало в горло. Під час процедури кіт ні в якому разі не повинен лежати. Якщо до вечора кіт не сходить в туалет, дайте йому ліки ще раз. Як правило, навіть при сильних запорах, подвійної дози буває достатньо. Якщо ж і після цього спорожнення кишечника не відбудеться, наступного дня знову повторіть всі маніпуляції.
3
При важких запорах вазелінове масло можна давати у формі клізми. У звичайній або ветеринарній аптеці купите найменшу клізму. Звичайно, для кішки вона все одно буде завелика, але оскільки контакт буде недовгим, пару раз можна і потерпіти. Багато масла через клізму НЕ заливайте, для того, щоб необхідний ефект був досягнутий, цілком достатньо невеликої кількості ліки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ir_S46_qyaE
Зверніть увагу
Якщо, незважаючи на всі ваші маніпуляції, тварина так і не сходило в туалет протягом 5-7 днів, обов'язково зверніться до ветеринара. Можливо, в травний тракт потрапив якийсь чужорідний предмет, який і викликає запор.
Корисна порада
Якщо годуєте тварина натуральним кормом, запори можуть траплятися набагато частіше, тому вазелінове масло можна додавати в корм як профілактичний засіб раз на тиждень.