Як лікувати євстахіїт. євстахіїт лікування.

евстахііта (туботітом) зазвичай називають катаральне запалення середнього вуха (слизової оболонки). Зазвичай при даному захворюванні немає випоту (серозного або гнійного), але проявляються ознаки зниження слуху. Євстахіїт може розвинутися як ускладнення після перенесеного грипу або ГРВІ.
Інструкція
1
Для лікування евстахііта насамперед зверніться до отоларинголога для первинного огляду, виявлення причини і постановки точного діагнозу. Зверніть увагу, що якщо у вас є хронічне захворювання (синусит, аденоїди, отит), то розвиток евстахііта більш імовірно. Звертайте увагу на наступні симптоми (зниження слуху, відчуття закладеності вуха, шум у вухах, резонирование власного голосу при мови). У даних випадках негайно звертайтеся за кваліфікованою допомогою.
2
Пам'ятайте, що лікування повинно носити комплексний характер. Воно може бути етіотропним і симптоматичним. Лікар може запропонувати вам здати аналізи на інфекції, що сприяють розвитку запального процесу (мікоплазмоз пневмоніс, хламідіоз пневмоніс, стафілокок). Якщо збудник визначений, то вам буде призначений курс антибіотикотерапії з урахуванням чутливості до нього мікроорганізмів. Якщо збудник не визначений, то перевага віддається антибіотиків широкого спектру дії. Курс становить 5-7 днів. Спільно почніть застосування «Лінекс» або біфідумбактерину для запобігання розвитку дисбактеріозу.
3
Для зменшення набряку слизової, застосовуйте судинозвужувальні краплі в ніс (наприклад, «Тизин», «Длянос», «Нафтизин», «Назівін» та інші). Обов'язково в комплексному лікуванні застосування антигістамінів («Супрастин», «Еріус», «Телфаст», «Кларитин», «Тавегіл» та багато інших). Вітамінотерапія також входить в комплекс лікування при євстахіїті.
4
Чи не сякатися сильно, щоб не спровокувати закид слизу із носоглотки в слуховий прохід. Застосовуйте спеціальні пристрої для промивання носа. Промивайте по черзі по одній ніздрі, а після нахиліть голову вперед для того, щоб рідина зі слизом витекли з порожнини носа самостійно. В даному випадку ви не занесете інфекцію в слухові труби.
5
При середнього та тяжкого ступеня захворювання застосовують продування слухових труб по Політцеру. Можливо введення лікарської речовини в просвіт самої труби (адреналін і гідрокортизон).
6
У комплексному лікуванні обов'язково застосовуйте фізіотерапевтичні процедури. Пройдіть курс лазеротерапії або УФО, УВЧ. Іноді також призначається пневмомассаж барабанної перетинки.
Зверніть увагу
Євстахій (тубоотит) являє собою запалення євстахієвої труби. Рекомендується курс імпульсної лазеротерапії, що складається з 10 сеансів; разова експозиція - 4 хв, частота імпульсації - 1500 Гц, вихідна потужність - не менше 7 мрт. Лікування гострого евстахііта передбачає лікування носа, носоглотки, відновлення прохідності євстахієвої труби.
Корисна порада
Симптоми можуть носити односторонній і двосторонній характер. Підтвердження діагнозу евстахііта здійснюється за допомогою комплексного обстеження, що включає отоскопію, дослідження слуху, манометр слухової труби і визначення її прохідності, акустичну імпедансометрія, риноскопію, бакпосев мазка із зіву. Лікування евстахііта проводиться судинозвужувальними назальними краплями, антигістамінними засобами ...