Як визначити висоту будівлі.

Висоту будь-якого об'єкта можна досить точно заміряти приладом, званим висотоміром. Можна влізти на дах будівлі і заміряти його висоту рулеткою, спустивши її вниз. Однак якщо вам потрібно дізнатися висоту будівлі лише одного разу і з невисокою точністю - наприклад, щоб переконатися, що сусідній будинок не затуляє сигнал з супутника, який ви хочете приймати на супутникову антену - немає резону купувати дорогий прилад або влазити на дах. Існують інші способи визначення орієнтовної висоти будинків.
Вам знадобиться
  • Рулетка, калькулятор.
Інструкція
1
Визначення висоти стандартних багатоповерхових зданійПосчітайте кількість поверхів в будівлі. Помножте отримане число на 2,9 м і додайте до твору 1,5 і 2 м. Отримане значення буде приблизно дорівнює висоті будівлі. Зазначені цифри означають: • 2,9 м - середня висота поверху; • 1,5 м - висота напівпідвалу; • 2 м - висота горища.
2
Визначення висоти будівлі за допомогою його Тенив сонячний день виберіть на будівлі дві контрольні точки: верхню (на самому верху будівлі) і нижню (на землі біля основи будівлі). Нижня точка повинна розташовуватися на одній вертикалі з верхньою. Простіше всього за контрольні точки прийняти верх і низ рогу будинку, якщо він відображається на тені.Отищіте на тіні будинку верхню контрольну точку. Виміряйте відстань від неї до нижньої контрольної точки будівлі. Позначте це значення буквою M.Воткніте в землю в будь-якому освітленому сонцем місці шест довжиною 1,5-2 м. Заміряйте довжину його тіні. Позначте довжину жердини і довжину його тіні як h і m соответственно.Определіте висоту будівлі за формулою H = (h * M)/m в метрах.Формула заснована на подобі трикутників, один з яких утворюється двома контрольними точками будівлі і тінню верхньої контрольної точкою, а інший - шостому і його тінню.
3
Визначення висоти будівлі за допомогою картонного треугольнікаВирежьте з картону або ДВП прямокутний трикутник з рівними катетами (половина квадрата). Катет може бути будь-яким, наприклад, 0,5 м.Глядя на верхню контрольну точку будівлі через гіпотенузу трикутника (так, щоб ваш очей, гіпотенуза трикутника і верхня контрольна крапка знаходилися на одній лінії) - відступайте від будівлі до тих пір, поки катет трикутника (далекий від вас) не займе вертикальне положення. Відзначте це місце яким-небудь предметом - наприклад, камнем.Замерьте відстань від знайденої точки до нижньої контрольної точки будівлі. Додайте до цього значенням відстань від вашого ока (від кута трикутника) до землі. Отримане значення буде дорівнює висоті будівлі .Для зручності вимірювань бажано мати помічника, який буде контролювати перпендикулярність катета трикутника схилом. Можна також трикутник прибити до жердини таким чином, щоб його катет був паралельний жердини. Зберігати вертикальне положення жердини, уперто в землю, набагато простіше, ніж контролювати положення треугольніка.Как і в попередньому випадку даний спосіб грунтується на подібності трикутників - картонного й освіченого з'єднанням трьох точок - вашого ока, верхньої та нижньої контрольних точок будівлі.
Зверніть увагу
При визначенні висоти будівлі за допомогою трикутника точність вимірювання визначається розмірами трикутника, чим вони більше, тим точніше виходить знайдене значення.
У ході туристичних поїздок нам нерідко доводиться спостерігати величні архітектурні споруди. Один вид старовинного готичного собору здатний привести туриста в священний трепет. А якщо вийде дізнатися, яка висота такої споруди, то враження напевно стане ще більш яскравим. Чи можна визначити висоту того ж собору, не вдаючись до важким вимірам?
Вам знадобиться
  • - тростина (парасолька, палиця);
  • - шест;
  • - кишенькове дзеркальце;
  • - папір та олівець.
Інструкція
1
У сонячний день визначити висоту споруди не складе труднощів. Для цього достатньо бачити тінь собору. Приготуйте також невеликий предмет з відомою вам заввишки (це може бути парасольку, тростина або звичайна палиця). Керуйтеся при цьому таким правилом: висота вимірюваного споруди в стільки ж разів більше висоти підручного предмета, у скільки разів тінь від будови більше довжини тіні від цього предмета (палиці, парасольки і так далі).
2
Поставте палицю строго вертикально. Виміряйте довжину тіні, яку вона відкидає. Тепер виміряйте кроками довжину тіні, що відкидається будівлею, висоту якого вам потрібно визначити. Переведіть відому вам довжину кроку в метри (крок людини середнього зросту становить близько 70 см). Складіть просту пропорцію, в якій шуканої невідомою величиною буде висота собору. Такі розрахунки можна без зусиль зробити за допомогою аркуша паперу і олівця.
3
Якщо з погодою вам не пощастило, то є тінь відсутня, застосуйте інший спосіб визначення висоти будівлі. Вам знадобиться жердину, рівний по довжині вашому зростанню. Встановіть жердину на такій відстані від вимірюваного будови, щоб можна було, присівши навпочіпки, бачити верхівку собору на одній прямій лінії з точкою жердини. При такому способі спостережень висота собору буде приблизно дорівнювати довжині лінії, проведеної від точки вашого стояння дощенту архітектурної споруди.
4
У дощову погоду визначити висоту будівлі вам допоможе звичайна калюжа. Встаньте так, щоб вона розташовувалася між вами і вимірюваним спорудою. Відшукайте точку, з якої буде видно верхівка собору. Висота будівлі буде в стільки ж разів більше вашого зростання, у скільки відстань від будівлі до калюжі більше, ніж відстань від калюжі до вас. За відсутності підходящої калюжі використовуйте замість неї звичайне кишенькове люстерко.