Як оживити слово.

В повсякденному житті ми звикли оперувати стандартним набором слів, іноді дуже мізерним і сірим. Та й ці вимовлені нами слова майже не несуть ніякої забарвлення, вони майже мертві. Як оживити слово , щоб воно зазвучало, придбало смислову наповненість, яскравість?
Інструкція
1
По-перше, потрібно усвідомлено вимовляти все те, що ви хочете сказати. З розумінням сми слово й навантаження слова. Візьміть, наприклад, слово "миша". Можна сказати убитим тоном "У нас в коморі завелася миша". Слово "миша" в цьому контексті мертво.
2
А тепер спробуйте оживити нашу мишку, додати їй характеристик. Говорите: "У нас там мишка бігає, шустренько мишулечка, маленька така, тоненько попискивает". Додаючи визначення до іменника, ви робите слово живим, виразним, ємним. Використовуючи зменшувально-пестливі іменники, ви також вносите пожвавлення в літературну мову.
3
Живе слово - це слово , що належить саме до літературної мови, до світу поезії, пісень. Подивіться, як прекрасно звучать слова пісні: "Тихо проводить по струнах дождяосень смичками вітрів, кисті горобин наостанок горятпламенем - до хмар" .Тут все живе - осінь, кисті горобин. Автором використовуються найцікавіші прийоми пожвавлення слів, зображально-виражальні засоби мови: метафора, метонімія.
4
Існує і такі засоби пожвавлення слова, як літоти (применшення): "Мій Лізочек так вже малий, Так вже малий, Що з листочка сіреніСделал парасольку він для тении гуляв".
5
І ще важливу роль відіграють гіперболи (перебільшення): "Він був, як каланча пожежна, високий ..." Є також безліч інших важливих засобів додання словами яскравості, образності, а значить і жізні.Іногда просто емоційний окрас слова здатний також оживити його, зробити добрим чи злим, приємним або неприємним.
6
Якщо ви хочете, щоб ваші слова зазвучали, щоб вони наповнилися життям, проникніться їх природою, відчуйте їх настрій, допоможіть їм розкритися у своїй повній красі. Урізноманітніть свою промову, більше читайте красиву художню літературу, розширюйте свій кругозір.
7
Російські народні прислів'я та приказки - хороший приклад пожвавлення мови і входять до неї слов.Русскій мова - дуже багатий і красивий мову, і у нього є в запасі безліч засобів для того, щоб зробити слово живим. Тільки люди, часто, занурені в суєту днів, перестають замислюватися про красу словесної.