Як зробити фарби по склу.

За допомогою спеціальних фарб для скла можна робити дивовижно красиві речі - розписувати келихи, вази, пляшки, робити віконні вітражі. Але в художніх салонах такі фарби стоять вельми дорого. Немає сенсу купувати їх, якщо ви тільки пробуєте себе в розпису по склу, адже невідомо, наскільки серйозним стане ваше захоплення. Можна зробити фарби самостійно, і це вийде набагато дешевше.
Вам знадобиться
  • емульсія ПВА;
  • анілінові барвники (ті, що використовуються для фарбування тканин);
Інструкція
1
Купіть клей ПВА. Краще купувати клей в будівельному магазині. В магазинах канцтоварів продаються тільки ємності невеликого обсягу, а в будівельних можна купити банки по 0,5 літра і по 1 літру. Якщо ви маєте намір розписувати поверхню з великою площею (наприклад, двері), то краще придбайте велику банку.
2
Купіть анілінові барвники. Вони продаються в магазинах побутової хімії або в магазинах тканин. Анілінові фарби різних кольорів продаються в порошку і легко розлучаються в гарячій воді. Купіть ті кольори, які вам знадобляться для майбутньої розпису.
3
Розчиніть анілінові барвники в дистильованої воді. Процідіть розчин. В ньому не повинні залишатися грудки або якісь тверді частинки.
4
Змішайте отриманий розчин з клеєм ПВА до стану, схожого по густоті на сметану. Додавайте барвник до тих пір, поки ви не отримаєте бажаний відтінок. Колір найкраще перевіряти на склі, так як скло прозоро, і фарба виглядає не так, як на папері.
5
Зробіть потрібну кількість відтінків. Кожну фарбу залийте в окрему форму. Можна починати розписувати!
Зверніть увагу
Якщо ви вперше приступаєте до розпису по стелу, вибирайте простий малюнок і рівну поверхню. На рівному склі добре виглядають майже всі малюнки. Згодом можна спробувати розписати опуклу поверхню. Якщо у вас мало досвіду, не беріть скляні вироби з рельєфним опуклим малюнком.
Корисна порада
Дані фарби підійдуть як для простої розпису по склу, так і для створення саморобних вітражів. Для вітражів обов'язковий контур, в який заливається потрібна фарба. Контур краще купити в магазині для художників. Техніка вітража має ряд особливостей, тому обов'язково вивчіть її окремо (в книгах або в інтернеті). Для розпису по склу найкраще використовувати круглі кисті - білячі, колонкові або синтетичні. Купіть кисті різної толщіни.Перед тим, як розписувати скляну поверхню, треба знежирити поверхню - протерти її спиртом або помити з милом.