Як утримувати в домашніх умовах тхора. Як розводити кроликів.

Домашній тхір - це одомашнений дикий лісовий тхір, що представляє собою маленьке ссавець тварина з гнучким тілом і довгим хвостом. Всупереч поширеній думці, тхори не мають сильного запаху. Крім того, це смішні, веселі та грайливі тварини з пустотливим і цікавим характером. Щоб вони приносили радість, за ними потрібно правильно доглядати.
Інструкція
1
Тхори повинні міститися у великих клітинах або без них, в кімнаті або на лоджії. Не можна утримувати тхора в маленькій клітці. Якщо тхір живе в клітці, то як мінімум дві години на добу він повинен проводити поза нею. Це час тварині необхідно для ігор і руху. У приміщенні, куди випускають тхора , потрібно закласти вузькі щілини, а вікна затягнути сіткою, щоб тваринка не випав. Бажано прибрати всі дрібні предмети з кімнати. Тхори схожі на маленьких дітей, дуже цікаві, всім цікавляться, скрізь намагаються пролізти, люблять красти дрібні речі. Це потрібно враховувати при виборі місця для утримання звірка.
2
Якщо тхір міститься в клітині, її потрібно оформити таким чином, щоб компенсувати тварині недолік ігр та руху: поставте картонні коробки, сходи, труби, лабіринти. Необхідно також підготувати спальне місце, адже тхори більшу частину свого життя сплять. Для цього візьміть невелику коробку. Якщо у тхора немає клітини, необов'язково створювати для нього спальне місце - тхір сам знайде для себе куточок, як правило, за кріслом або диваном, під шафою. Прослідкуйте за звіром і обладнайте його місце м'якими матеріалами.
3
Щодня необхідно годувати і поїти вихованця. Є три види харчування для тхорів: натуральними продуктами, готовими кормами або відповідно з природним раціоном. Останній передбачає максимальну відповідність потребам тхорів, які люблять ласувати гризунами, курчатами, тарганами. Якщо таке харчування вас не влаштовує, купите спеціальні професійні корму. Скласти раціон з натуральних продуктів складніше: годуєте тхорів куркою, бараниною, субпродуктами, кашами - рисом, гречкою, вівсянкою. Давайте їм риб'ячий жир, яйця, сир, олію.
4
Періодично подстригайте тхора кігті за допомогою спеціальних ножиць. Також потрібно регулярно купати тварину. Якщо ви хочете вигулювати тхорів, купіть спеціальну шлею. Кожен день необхідно чистити туалет, замінюючи підстилку. До лотку тхори привчаються в дитячому віці, як кішки.
5
Щорічно робіть тхора щеплення від сказу і чумки, для цього використовуються такі ж вакцини, як для собак. Слідкуйте за станом тварини - його шерстю, активністю, поведінкою. У разі будь-яких відхилень звертайтеся до ветеринарним лікарям.
Зверніть увагу
Тхори були одомашнені не так давно, тому про захворювання цих тварин і їх лікуванні відомо небагато. Уважно стежте за станом тхора.